Ensimmäinen siirto oli hoitaa demari pois kuvioista. Urpilainen ainut uhka, ulos!
Rinne jäi ilman mahdollisuuksia, eikä pääse hallitukseen eikä puheenjohtajaksi.
Tässä vaiheessa voitte tehdä villejä arvauksia kenelle paikkaa pelataan?
Persut olisivat kokonaisena ollut uhka, joten pakotetaan hajoamaan.
Siniset saavat jäädä hallitukseen, kun tukevat Niinistöä
Väyrynen avustetaan mukaan kisaan viime metreillä, jottei Huhtasaari saa loistaa.
Toisaalta lyhyellä kampanjalla Paavo ei ole uhka.
Paavo heikentää Vanhasen surkeaa suosiota, koska media ei tue Mattia.
Sipilän mahdollisuudet jatkokaudesta heikkenevät.
KD ei aseta ehdokasta vaan tukee Niinistöä. Tack Larsmo!
RKP uhraa Torvaldsin, koska hän olisi luopunut politiikasta muutenkin
Torvaldsin tueksi annetaan vain 1,5%. Äänestäjistä. Torvalds määrätään tukemaan Natoa, koska sillä kortilla täytyy pelata.
Nyt ihmmetellään, että mistä löytyy aivot näin monimutkaiseen poliittiseen palapeliin. Mäntyniemessä ei ole aikaa, kun presidentin tehtäviä pitää hoitaa.
Kokoomus ei voi olla orgganisaatiollaan pelissä, koska Sale on pantu myyntiin.
Siinäpä teille miettimistä ja ihmettelemistä, mihin peli vie?
Seuraavat siirrot on jo mietitty, mutta en vielä kerro.
Saa nähdä kuka keksii ja saako aloitus jäädä palstalle?
Presidenttipeli pelattiin loistavasti!
6
106
Vastaukset
Han som skötte om KD bakom Niinistö sku lika väl vara på SFP:s list, men som en präst lika bra i KD. Det finns många spelare i Svenskfinland, men vem spelar så här bra? Utmärkt eller lysande jobb!!!
Minä luulen, että Konstsamfundet on pelin takana. Kobbe Berghin apuna on ainakin 4. salaisen sijoittajan ryhmä. Nämä saattavat pelata myös presidenttiä?
Varmaan ainakin fyrkka löytyy heidän takaa.- Ennustetaan
Seuraava siirto on Paavo Väyrysen organisoima. Kosto. Hajaantuuko keskusta kahtia? Voiko olla sellanen? Eli torstaina kuuluu.
- niioo
Nii oo
- virheontehty
Presidenttipelin lopputulos on surkea, kun nyt ei ole toimintakykyistä tasavallan presidenttiä seuraavan kuuden vuoden ajaksi.
- Paaaaljonystävii
Haloskan ystävä tämäkin herra..
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005583731.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle192600Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671659Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71607Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1121579Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471503Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911434Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681356Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311137En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521096