Otsikossa se kysymys tulikin jo, olisi mielenkiintoista tietää kuinka moni meistä vähän vanhemmista ajaa alapään karvat? Haluisin tietää ihan uteliaisuudesta mutta tällaista en voi ottaa kahvipöytä keskustelussa puheeksi :)
Itse olen "karvainen" 41 v nainen ja olisi kiva tietää kuulunko pieneen vähemmistöön? Niitähän pitäisi ajella jatkuvasti, olen testannut joskus.
Gallup K35: ajatko karvasi/entä sukupuolesi?
tietoahaluava
1
1976
Vastaukset 1
- fhdfhfdhhfhfhghghh
44 v nainen. Olen ajellut karvoja teini-iästä lähtien, joten se kuuluu identiteettiini. Ajalen siihen asti, kunnes iho on sen verran vanhentunut, että ajamisesta on enemmän haittaa kuin hyötyä. Menetelmiä on erilaisia, ja karvojen kasvukin on erilainen eri ihmisillä. Itse en koe ajelua miksikään ongelmaksi. Eikä minua haittaa, jos jokin yksittäinen karva jää jonnekin törröttämään. En meikkaa, ja olo on siistimpi ajeltuna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911477
- 831022
- 67917
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170835- 92773
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61605- 63546
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta127488- 33481