Oli kyse politiikasta, rahasta, työstä tai naisista, sossupersu sysää syyt kurjuudestaan aina muiden niskoille.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Erittäin hyvä ja asiallinen aloitus, sillä näin se asia just aina on ollutkin. Koko persujen suosio perustuukin just tohon ja varsinkin tämän vuoksi kaikki naisettomuudesta kärsivät miehet äänestävätkin aina just niitä persuja.
Persut kun ovat löytäneet ne just ne samat syylliset yhteiskunnan ongelmiin, kuten ätmitkin, eli naiset, maahanmuuttajat, feminismin, kansainvälisyyden, lapsettomuuden yms.
Kiitos asiallisesta ja kannustavasta kommentistasi, panostin tähän aloitukseen.
Ja porvarissiat on aina käyttäneet hyödyllisiä idiootteja omien tarkoitusperiensä edistämiseen, siinäkään asiassa ei ole muutosta näkyvissä.
.. Palstan oma UusLiberalisti NarsuMarsu Narskuttelee taas.. ;D
Pertti selvästikin hakee konfliktia mutta selvähän se että hänen kaltaisiin käteviin käsikassaroihin suhtaudumme vain hieman säälivällä hyväntahtoisuudella kun ne todelliset viholliset ovat muualla.
Jep, jännämiehet vei teidän naisenne ja juutalaiset orjuutti teidät.
.. Niin hakee.. Se on PertsanLuonto.. ;D
Hyvä Pertsa, ihan paras kommentti sulta koskaan tämä! :D
Vittuile ätit kumoon! Anna oikein isän kädestä!
Oli siinä Pertiltä oivallus tosiaan tuo juutalaiset tuhoaa. Ne kätevästi mamuttamalla euroopan saavat kristityt ja muslimit loppuviimein niin napit vastakkain että pääsevät kukkulan kuninkaaksi ilman että itse tarvitsee edes osallistua, vetelee vaan sopivasti langoista.
Aatumaista ideologiaa sulla näemmä. Pyrit sekoittamaan natsismin ja kommunismin. No, eiväthän ne kovin kaukana toisistaan ole koskaan olleetkaan.
Ätmiusko on suomen isis.
Ätmiläisyyden pyhä kolminaisuus: naisten kaikinpuolinen pahuus ja vastuu miesten elämästä (varsinkin puutteesta), miesviha (jokainen mies joka ei ole ätmi on paha ja ätmitkin ovat surkeita) ja seksin ja ihmissuhteiden demonisointi.
En minä ole äänestänyt mitään perseitä. Jospa nyt kuitenkin lähdetään siitä että sossujen ongelmat johtuu yhteiskunnan kyvyttömyydestä huolehtia sossujen hyvinvoinnista. Sun ongelmas on kaikkien ongelma ja sun pitää auttaa.
Oli kyse politiikasta, rahasta, työstä tai naisista, rkp-, kokoomus-, keskustalais-, vasemmistosuvakkipaskiaiset sysäävät syyt kurjuudestaan aina muiden niskoille!
Kaikki ihan samanlaisia. Politiikan vois lakkauttaa.
Arvasin otsikosta että pimppisilmä on tehnyt taas aloituksen.
Toinen vaihtoehto on käydä keinoja kaihtamatta taistelemaan omasta asemastaan mikäli pelin henki on se ettei mikään ole reilua.
Hyvin sosiaalidarvinistinen asenne, joka sopii kyllä minulle, mutta moni muu saisi kärsiä.
Ätmit on jo hävinneet pelin.
Sossupersuilla alkaa mennä huonosti, kun KokoPers-hallitus alkaa leikata
tukia.