Millä näytöillä mäkimiehet pääsivät Koreaan? Heidän näyttönsä oli nolla. Toisia urheilijoita seurataan puolivuotta ja vaaditaan näyttöjä!
Mäkimkesten paikat olisi pitänyt jakaa tulevaisuuden lupauksille!
Miksi mäkihyppymiehet Koreaan?
2
214
Vastaukset
- Kankkulankaivo
Miksi Suomi ylipäätään lähetti minkäänlaista joukkuetta Koreaan, kun kellään suomalaisella ei ollut näyttöjä? Mutta silti lähetettiin, kuten on tehty kautta aikain, vaikka Suomella ei nykyään ole kansainvälisen tason urheilijoita.
Lähetetään joukkue vanhojen hyvien aikojen muistoksi, vaikka se turhaa rahan menoa tietääkin.
Minun mielestäni veronmaksajien rahojen heittämistä kankkulan kaivoon. - Niemeläinenkin
Samaa kysyn,olympiakisat on yrheilijalle joka neljän vuoden välein.Mutta kun katsoo suomalaisen urheilijan venymistä tärkeimmällä hetkellä,sitä vaan ei ole.Tuntuu siltä jos verrataa esim.Norjalaisiin urheilijoihin niin osallistuvatpa he mihin lajiin,niin mitaleita ropisee.Suomen uhheilu on rakennettu vain johtotasolle yltäkylläiseksi,verorahoilla valtaosin.Koreassakin liennee johtajia ja valmentajia ym.tyhjäntoimittajaa yhtä urheilijaa kohti väh.10henkilöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852147- 431730
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!681494- 741238
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261164- 771161
- 481143
- 591061
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai38934- 37933