Suomen nais kiekkoilijat olympialaisissa?

Vittu mitä räpellystä. Eivät osaa yhtään pelata.
6164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvä kun miehet osaa.

Äänestä

Tissiotukset ei osannut pitää kiekkoa hallussa ja kanada teki 4 maalia kiekonmenetyksistä.

1Äänestä
  • Miehiä vastaankos ne pelasi?
    Vai ihan vaan Kanadaa? Onko Kanada jokin uusi sukupuoli?

    Äänestä

Nuo mies hiihtäjät vasta surkeita ovat.

Äänestä

Tuletko näyttämään minulle miten kiekkoa pelataan? Lupaan että pääset omin jaloin pois kentältä. Odota vain kun ne miesten pelit alkaa, se vasta tulee olemaankin räpellystä.

Kanadassa jääkiekkotoiminta on ammattimaista, he voivat keskittyä pelkästään jääkiekkoon. Pohjois-Amerkian naiset saavat palkkaa pelatessaan, kun taas useimmat kilpasiskot saattavat joutua käymään töissä maksaakseen elämisensä. (Eli eivät käy sosiaaliviraston luukulla, kuten sinä. =P)

Äänestä

Ei mitään peliälyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisanoasaa kirjoitti:

Vittu mitä räpellystä. Eivät osaa yhtään pelata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu