Katsomossa Venäjän lippu ?

t7ujjjjjjjje

Venäjä ei maana osallistu kisoihin ja kaikki maan tunnukset urheilijoilla on kielletty. Venäjän lippua saa kuitenkin heiluttaa niin että se näkyy televisiossa.

Venäjän liput pitäisi kieltää myös venäläisiltä kisaturisteilta.

7

385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 67tie

      KOK ei ajatellut loppuun saakka Venäjän rankaisua valtiollisesta dopingista. Venäjän lipun näkyminen taustalla vesittää asian.

    • uirtfuyhjr

      Kun Venäjän lippu näkyy aina venäläisurheilijan taustalla niin koko rankaisuhan vesittyy pahasti.

    • suurimaapinetaivot

      Toivottavasti eivät saa esiintyä Venäjän asuissa eikä lippu ole esillä , jääkiekon palkintojen jaossa ei kai ollut ,mutta Venäjän joukkueen jäsenien laulu mölinä ,ansaitseen rankaistuksen ,parin vuoden osallistumis kiellon kansainvälisiin kisoihin ja ampumahihtojen ja jalkapallon MM kisojen peruuttamisen Venäjältä ,.

    • suosikkihetkeni

      venäjä tulee hävittää maanpäältä.....eikä vain o-kisoista !

    • suurimaapienetaivot

      Venäläisten käytös täysin alaarvoista ,kaksi doubing tapausta , naisjääkiekkoilijan potku yritys Suomalai kiekkoilijaa kohtaa ottelun jo päätyessä Suomen voittoon , röyhkeät lausunnot urheilijoilta sekä olympia jääkiekon palkintojen jaossa Tuo Venäjän porukan " mölinä laulu" ja Benäjän valmentajan lausunto Putinin onnitteluista ,eihän olut mikää Venäjän joukkue!
      Sekä tuo 50 km hiihdon palkintojen jako ,Larkov seisoi Suomen maammelaulun aikana pipo päässä.lisäksi tuo kakkonen oli kuin perseeseen ammutu karhu siinä seisoessaan ,eikä hänenkään lausunnot olleet hohdokkaita ,kilpailun jälkeen .
      Eli Venäläisillä ole vieläkään mitään nöyryyttä ,eikä yritystä toimia kansainväliste tapojen ja sopimusten mukaan ,ei urheilussa eikä politiikkaas , joissa ennen sopimuksista pidettiin ,nyt he ovat rikkoneet ne urheilussa , itä-Ukrainassa , Krimillä jopa Syyriassa sekä Venäjällä politiikkassa ,mediassa mm toimittajien murhat , eli Venäjän johto on kaaoksessa kaikilla elämän alueilla ,tosi on!

    • zxasqw12

      Palkintojenjaossa ainakin parilla venäläisellä taisi olla samat vaatteet, mitä ne käyttää muissakin kilpailuissa. Liput oli hätäisesti vaan teipattu piiloon. Miten olisi mitalien mahtanut käydä, jos teippi olisi irronnut ja lippu putkahtanut esiin?

    • doubing

      ,nii-i ,hienosti kirjoitettu.
      Venäjä voitti vielä jääkiekon olympiafinaalin
      ja Trump pressana....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      12
      4023
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      239
      3840
    3. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2354
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      41
      1783
    5. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      69
      1666
    6. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1397
    7. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1281
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1268
    9. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    10. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      51
      1104
    Aihe