CNN kertoo, että Haifalainen scientisti on onnistunut synnyttämään musta aukon labrassa, tästä povataan jopa Nobelia Steve Hawkingsille! Ja Hiddingsin hiukkanenkin löytynyt, mihin tää maailma menee?
Musa aukko synnytetty laboratoriossa!
Havksteve
7387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Musa corner.
Mistä kysymys? "Musa aukosta". "musta aukosta" ?
Musta ukko synnytetty laboratoriossa.
jos oikeesti ois musta-aukko synnytetty laboratoriossa, niin sehän nielis ensin atomin, sitten toisen, sitten lähtis laboratorio, ja lopulta koko maapallo.. sikäli kuin uskot edes pallomaahan?
Itse asiassa erittäin pieni musta aukko haihtuisi Hawkingin säteilynä, ennen kuin se ehtisi kasvaa.
Just noin... ja CNN:n uutinen koski SIMULAATIOTA, josta ao. tieteilijä itsekin totesi ettei se ole oikea mustis, vaan ääniaaltoja.
Linkitin uutispätkän aloittajan ilmeisesti tarkoittamasta jutusta, joten leikkisä poistattaja tietenkin katsoi parhaaksi iskeä siihen. :)
Se "leikkisä poistattaja" on Suomi24:n automaattinen ja itseoppiva tekoälyä käyttävä sensuuribotti joka poistaa automaattisesti ulkomaisia linkkejä ja etenkin uutisklippejä. Suomessa "totuusmedialla" on monopoli siihen mitä saat katsoa, tietää ja levittää.