Rovaniemen keskusta ajaa kuulemma runotyttö Simoskaa teatterin johtajaksi. Ei riitä että Lappia johtaa tulevaisuudessa keskustalainen maakuntahallinto, voimme nähdä myös keskustalaista teatteria.
Simoska Rovaniemen teatterin johtoon
xxxxll
12265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Soon kyrpämäästä vetää tähän keskusteluhun ihimisiä jotka teköö ja hoitaa omaa virkaasna tunnoollisesti ja sääntöjen vaatimalla tavaalla. Vielä raukkamaasempaa on notta veretähän saman ihimisen siviiliammattikin keskusteluhun mukahan. Mä en tierä tunnollisempaa ja asiakastasna kunnioittavampaa ihimistä kuin Maarit. Moon saanu aina nautittavaa palavelua ja herkullisia ruokia hältä silloon kun on ollu tarvista mulle vaikeissaki asioossa. Enkä taatusti ole ainoo joka oon tätä mieltä. Hävetkää perkule!
Vaikken pirä itekkähän Ovaskaisesta ja sen öykkäröönnistä ja se mun mielestäni voitas skipata hallituksesta veks. Tosiasiat- ja Vänän ansioita rovaniemen teatterin suosion nousuun ei voira noin vain ohittaa. Mies tietää kuinka teatteriin saarahan käymähän muitakii kun niitä hienohelemoja ja ylimystöö.
Veroilla ylläpidetty "teatteri" pitää lopettaa ja antaa mahdollisuus omilla töillään rahansa ansaitseville oikeille teattereille.
Muuten tuo paskanjauhaminen ei lopu koskaan.
Simoskalle samanlaine rätti ku Köyhällä..ja kapusta käteen, hämmentäs kunnol kepulientä...
Ja liemestä porkkanat Köyhälle, buahh...
Täällä haukutaan ihmisiä öykkäröinnistä ja itse syyllistytte nimimerkin takana aivan samaan. Ei ole kaiken maailman huutelijoiden käsissä päätös, uusi johtaja teatteriin ja vanha, väsynyt Vänä eläkkeelle.
noista, ne ovat pelkkiä veroilla elätettyjä paskaloisia.
Paska pysyy paskana vaikka voissa paistaa.
---samaa mieltä täsmälleen! Maarit on nainen joka väsymättä pakertaa jopa heidänkin eteen eikä se tyttö näytä katsovan edes kelloo. Raukkamaista selkäänpuukotusta! Ihminen jonka ahkeruudella ei ole rajoja, joutuu vielä kaikenlisäksi tahtomattaan pyyhkimään perseitä joita tahallaan itse sotketaan pikkumaisen itserakkauden seurauksena. Ovaskainenkin olisi itse voinut pitää mölynsä mahassaan ja jos välttämättä, niin kertoa ainakin noi asiat suoraan Vänälle. Mutta kun se tietynlainen julkisuus on "köyhälle"välttämättömyys kuin huume narkkarille, sitä ilman hän ei pärjää.
Katsotaan seuraavat vaalit, se palauttaa taas työrauhan kepuunkin. Köyhä kuuluisi persuihin, mutta luulempa että hänen käyränsä laskisi jopa niidenkin riveissä. "Köyhä" oli ja meni, Hyvästi!
Mistä sen tietää mitä sutinaa Köyhällä ja Simoskalla on...ehhehheee..
sutinaa poikaystäväs kanssa....ehhehheee...ehhehheee..
Vanha äijä jota kiinnostaa nuorten touhut, sairas pervo...
Taitaa olla hevosmiesten tietotoimiston uutinen. Ehkei koulutuskaan ole suuntautunut alalle.
Onko se Köyhän p....makea ko sitä pittää nuoleskella...