Paskanjauhantaa

Subdominantti

Milloin tämä olympialaisten kärsimysnäytelmä loppuu? Eikö aktiivimalli kosketa noita turhakkeita (urheilijoita) ollenkaan? Yhteiskunnassamme on paljon arvokasta ja yhteiskuntaa hyöduttävää tekemistä, kuten vanhusten hoitoa esimerkiksi.
Miten joillakin on varaa ja pokkaa pelleillä, vaikkapa jonkun lätkän parissa ihan tosissaan? Tämä maapallo pyörii ilman keinotekoista urheilua täysin mallikkasti!

2

160

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuoden1949Ukko

      JÄÄKIEKKO , MUIDEN URHEILUN KANSSA ON NYKYÄÄN VAIN ELIITTIEN HARJOITTAMAA TOIMINTAA.. ruumuuinklttuuri on arvokas elementti,,mutta sairaan ja ahneen ihmisen toimesta siitä on tehty rahan avulla VAIN ELITISTINEN ilmiö.

      Kilpaurheilu on siis KANSAA JAKAVAA TOIMINTAA joka jossain vaiheessa konkretisoituu Suomessakin vuoden 1918 tapahtumiin....... Katainen kansamme ei sentään kaikkea nielemättä pure.......... !

      Ketju aloitus hyvä ja ajatuksia herättävä.

    • Statiivi

      Jääkiekko huipputasolla on tänä päivänä liiketoimintaa, ja esimerkiksi Wayne Gretzky on uransa jälkeen avustanut kymmeniä erilaisia hyväntekeväisyysjärjestöjä. Huippu-urheilu myös työllistää tuhansia henkilöitä Suomessakin.

      Matseissa näkee muuten paljon eläkeläisiä, joten luulen huippu-urheilun olevan aika suosittua vanhemmankin kansanosan keskuudessa. Jos jääkiekko ei kiinnosta, voin suositella ajanvietteeksi vaikkapa pitsinnypläystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      162
      2519
    2. 80
      1097
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      74
      813
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      81
      676
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      591
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      542
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe