Kaunis nainen ei välttämättä ole hyvä seksissä

ikävä_totuus

39

1044

1Äänestä

    Vastaukset 39

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.seiso.lihavalle

      Lihava nainen on aina paska seksissä. Yök

      • kakkaluukkuun

        Eikös homot harrasta paska seksiä. Jotkut heteromiehetkin tykkää.


    • Voi olla, mutta voi olla olemattakin.

      Minulla on sellainen käsitys, että hyvännäköiset naiset ovat useammin meritähtiä, koska ovat tottuneet palvomiseen.

    • Lemmenkäinen

      Rumakin nainen on kaunis kiimoissaan :-*

    • miksi.suotta.vaivautua

      Usein ovat ns. lahnoja

      • näitäsattunut

        Lahnamies makaa selällään ja nainen tekee työn.


      • Buhahaha
        näitäsattunut kirjoitti:

        Lahnamies makaa selällään ja nainen tekee työn.

        Miksi olet sellaisen miehen sänkyysi valinnut, oliko vaan niin komea ettet voinut vastustaa?


    • välttämättä

      Komea mies ei välttämättä ole jännämies.

      • Ohimennen.ohi

        Tunsinpa kerran todella komean miehen. Palomies vielä.
        Hänen naisensaannistaan en mitään tiedä eikä se minua kiinnosta, mutta muuten hän oli tyhmä mulkku, vaikka kohtelias ja osasi pukeutua hienosti.


    • ei.niin

      Yleensä siinä on pieni korrelaatio että mitä paremmannäköinen nainen niin sitä vähemmän hän yrittää sinua sängyssä miellyttää.
      Yleensä se menee niin että mitä heikomman näköinen nainen niin sitä halukkaammin hän tekee niitä asioita sängyssä mitä sinä haluat esim vaikka anaaliseksi tai suihinotto loppuun asti.

      • Pitää paikkansa, jos on huono itsetunto, ei osaa vaatia itselleen mitään vaan tekee niinkuin toinen haluaa. Kyllähän siinä omat fantasiansa saa toteutettua, mutta onko se sitten kuitenkaan hyvää seksiä? Minusta ei, koska alistuminen ei kiihota minua henk.koht.


    • iuhhjkytghjkjbv

      Niinhän se taitaa mennä miehissäkin, hyvän näköisellä ei ole tarvetta miellyttää toista.

      • Naisasialooser11

        Määrittele"hyvän näköinen"mies. Ja tottakai sillä miehellä on tarve miellyttää naista jos nainen on kaunis, toki lutkia ja rumia naisia ei tarvitse miellyttää vaan käyttää vain kassien tyhjennykseeen.


    • Arvelisin, että näillä hyvännäköisillä, misseillä ja malleilla, ehkä joillakin näyttelijöilläkin, on ainakin osalla tällainen lukittunut ajatusmalli, että he ovat objekteja, joita ihaillaan, kuvataan, katsotaan ja myös rakastellaan. Että se riittää, kunhan he löytävät tarpeeksi kauniin, kiihottavan tavan olla objektina. Ehkä se riittääkin joillekin miehille, jääkiekkoilijoille esim. :) Laukaisen vaan maaliin :)

      • Parempi kun ei arvella mitään..Tyhjänpäiväisiin papukaijamaisiin uskomuksiin ja niiden toisteluun toisten vanavedessä, kun on joskus luettu jostain jotain lätinöitä ei kannata sortua kun ei siinä ole tippaakaan totuuspohjaa.


    • vainparhautta

      Vaikea sanoa, on kokemusta vain kauniista naisista. Huonoja eivät ole näissä asioissa olleet, päinvastoin minua miellyttäviä ja makuni mukaisia!

      • Naisasialooser11

        Älä valehtele itsellesi. Sinä et ole päässyt oikeasti kauniin naisen kanssa edes jutteluetäisyydelle koska et ole komea. Jos olet maksullisia käyttänyt niin silloin tietysti tuo väitteesi pitää paikkaansa.


    • Aitosinkkumies-

      Tavis tytöt on hyvii seksissä koska eivät esitä mitään. Kaunis nainenon vain kaunis ja antaa miehen tehdä hommat.

    • totuuskomissioz

      Vaikea sanoa kun en tiedä rumista naisista. Kauniita olen pannut reilua neljääsataa ja yllättävän moni kaikkein kauneimmista on kuulunut parhaaseen luokkaan eikä kyse ole pelkästään subjetiivisesta vaikutelmasta.

      • subjektiivinenasia

        Olet varmaan komea jännämies.


      • Naisasialooser11

        Sinä et ole päässyt kauniin naisen kanssa edes jutteluetäisyydelle.


      • patakattila_
        Naisasialooser11 kirjoitti:

        Sinä et ole päässyt kauniin naisen kanssa edes jutteluetäisyydelle.

        Etkä sinä


    • kymppiplussa

      Miks pitää olla hyvä seksissä, eiks riitä että nauttii?

    • molempia.kokeillut

      Kokemukseni mukaan pikkuisen pulleammat naiset tarjoilevat miehelle huomattavasti parempaa seksiä kuin hoikat naiset. Suihinoyto loppuun saakka, anaaliseksi, rimming job... kaikki onnistuu. Kun naiselle pikkuisenkin vihjas, että poslari olis kiva, karvat katoavat naisen pimpasta alle aikayksikön.

      • Naisasialooser11

        Kyllä se hoikkakin nainen joutuu tarjoamaan mitä mies haluaa kun ikää on yli 30v ja ulkonäkö alkaa rapistua. Suostuminen rivompaan seksiin on vanhojen naisten ainut keino kilpailla miehistä nuorempien ja kauniimpien kanssa.


      • 34g342f2f2f
        Naisasialooser11 kirjoitti:

        Kyllä se hoikkakin nainen joutuu tarjoamaan mitä mies haluaa kun ikää on yli 30v ja ulkonäkö alkaa rapistua. Suostuminen rivompaan seksiin on vanhojen naisten ainut keino kilpailla miehistä nuorempien ja kauniimpien kanssa.

        Kyllä mies mieluummin panee rivoa vanhempaa kuin tylsää nuorempaa.


      • Vaikka minulla on pyöreyttä en anna mitään mitä en halu seksissä ja en edes aja karvojani kultaiseni takia. En edes sääristä vaikka on sellaiset miehiset harva karvat ja taas karvatupsut kainaloissa.
        Yksinkertaisesti otan hänet vain silläin kun haluan ikävä kun se ilo kestää lyhyeen kun laukee sekunneissa.🙄


        Just pääsin kehumaan aavikosta ja taas sit viimeksi lainehti ,nyt kyllä hormoonit😁 sekaisin


      • Itsekestänpitkään
        valtakunta kirjoitti:

        Vaikka minulla on pyöreyttä en anna mitään mitä en halu seksissä ja en edes aja karvojani kultaiseni takia. En edes sääristä vaikka on sellaiset miehiset harva karvat ja taas karvatupsut kainaloissa.
        Yksinkertaisesti otan hänet vain silläin kun haluan ikävä kun se ilo kestää lyhyeen kun laukee sekunneissa.🙄


        Just pääsin kehumaan aavikosta ja taas sit viimeksi lainehti ,nyt kyllä hormoonit😁 sekaisin

        Mitä miehesi tuumaisi jos lukisi tämän että laukeaa sekunneissa ja kuulutat sen koko kansalle :) tottakai tunnistaisi sut tuntomerkkien perusteella.


      • Itsekestänpitkään kirjoitti:

        Mitä miehesi tuumaisi jos lukisi tämän että laukeaa sekunneissa ja kuulutat sen koko kansalle :) tottakai tunnistaisi sut tuntomerkkien perusteella.

        Se itse nauttii siitä ja haluisi olla vie nopeampi, mikä sit ärsyttää todella minua.
        Hän vaan aina tuumaa aina ja nauraa” ei ole häpee olla nopee” kun mankuun lisää ja ahdistuneena sanon ei ei ei.😩
        Hän on vaan sellainen luonteelta.


        Joskus nautinnosta tiedän koska tulossa vetäydyn kauas ja hän sit sanoo ” älä älä älä” sukii tyhjää.


      • valtakunta kirjoitti:

        Se itse nauttii siitä ja haluisi olla vie nopeampi, mikä sit ärsyttää todella minua.
        Hän vaan aina tuumaa aina ja nauraa” ei ole häpee olla nopee” kun mankuun lisää ja ahdistuneena sanon ei ei ei.😩
        Hän on vaan sellainen luonteelta.


        Joskus nautinnosta tiedän koska tulossa vetäydyn kauas ja hän sit sanoo ” älä älä älä” sukii tyhjää.

        Siis joskus vetäydyn kun nautinnosta tunnistan koska tulee.😂
        Kai minäkin saan nauttia hetken pidempää ja vaatia itselleni mielumman asennon josta saan hyvät otteet.


    • Uutinen on varmasti palstapoikien mieleen, ei yhtään harmita sitten.

    • Urpotttttttapäät

      - ruma mies ei välttämättä ole hyvä seksissä
      - komea mies ei välttämättä ole hyvä seksissä
      - ruma nainen ei välttämättä ole hyvä seksissä

      Mikä on ruma mies?
      Mikä on komea mies?
      Mikä on kaunis nainen?
      Mikä on ruma nainen?

      Kauneus on katsojan silmissä.....

      • Buhahaha

        "Kauneus on katsojan silmissä..... "

        Niin onkin, mutta ei se tarkoita sitä että esteettiseksi viehättäviksi koetut piirteet vaihtelisivat laidasta laitaan saati jakautuisivat tasaisesti.


      • Buhahaha

        Olipa huonosti muotoiltu, yritetään uudelleen.

        Niin onkin, mutta ei se tarkoita sitä että esteettisesti viehättäviksi koetut piirteet vaihtelisivat laidasta laitaan saati jakautuisivat tasaisesti suhteessa ihmispopulaatioon.


    • Ulkonäkö nyt muutenkin on enempi katsojalle tehtyä ja tarkoitettua, kun asianomaiselle itselleen. Tai ei se ainakaan asianomaisen taitoihin missään asiassa vaikuta, tietysti mielikuva itsestä saattaa lyödä paineita suoriutua kuvansa mukaisesti.

    • OnniOmistaa

      ISOrintainen, kaunis, aikuinen blondi selällään sängyssä. Suuret siniset silmät katsovat vain sinua. Tästä näystä kaikki uneksivat.

    • Karvamuna-

      Monet naiset on epävarmoja seksissä eikä ne sitten osaa panostaa siihen. Eivät osaa olla rentona kun mies hyväilee naista. Ujot naiset on ihania koska mies ottaa ohjata ja näyttää naiselle mitä tehdä ja nainen on miehen armoilla. Seksistä pitääkin puhua avoimesti mutta naiset ei puhu ja kun mies puhuu niin nainen ahdistuu ja juoksee karkuun vaikka nainen sanoo että pitää puhua.

    • eirumia

      Ruman kanssa ei seiso

    • Ensin-perillä

      Onhan se. Jyystä vaan menemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      24
      2513
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      87
      1637
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      135
      1033
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      143
      773
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      740
    6. Älä unohda minua

      Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si
      Ikävä
      80
      721
    7. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      712
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      697
    9. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      43
      642
    10. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      638
    11. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      100
      637
    12. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      142
      579
    13. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      571
    14. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      569
    15. Valtuuston kokous

      Kyl tuo Anita Ruokani on ihan pihalla,käy aika hitaalla.
      Kemijärvi
      47
      566
    16. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      540
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      528
    18. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      526
    19. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      520
    20. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      29
      516
    Aihe