Tässä tulee tyhmä kysymys juuri kotoa muuttaneelta uusavuttomalta... Eli voiko broileria pakastaa? Esim. jotkut marinoidut broilerin fileesuikaleet??
broileri
5
3366
Vastaukset
- voit
pakastaa.. joko raakana tai kypsennettynä. Säilyy hyvin vähärasvasuutensa ansiosta
- herkkusuu
jos raakana pakastat niin mielellään ilman marinointia eli maustamattomana.
Säilyy parempana ja kauemmin.- höh
voi ei... oon tosiaan aika uusavuton ja ne valmiiksi marinoidut on niin käteviä...:(
kiitos neuvosta silti! - minni
höh kirjoitti:
voi ei... oon tosiaan aika uusavuton ja ne valmiiksi marinoidut on niin käteviä...:(
kiitos neuvosta silti!Ja siitä avuttomuudesta vielä...onnistuin sitten näköjään laittamaan nimimerkin ja otsikonkin väärinpäin.....:))
- Saara
minni kirjoitti:
Ja siitä avuttomuudesta vielä...onnistuin sitten näköjään laittamaan nimimerkin ja otsikonkin väärinpäin.....:))
Ne marinoidut on hirveän suolaisia. Osta maustamatonta vaan ja tee soosi itse. Esimerkiksi tölkki paseerattua tomaattia kastikkeeksi, suolaa, valkosipulia ja pippuria mausteeks ja vaikka yks sipuli. A vot, eikä muuten ole rasvaistakaan. :o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917335- 373897
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402612- 2302605
- 402403
- 1292339
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202045- 451922