Oletteko seurustelleet kauniin naisen kanssa ja sitten sen luonne ollutkin ihan kamala. Minulla on kokemusta, ei siitä mitään tule jos luonne on hitlerin ja trumpin välimaastossa.
Kaunis nainen ei välttämättä ole hyvä kumppani
Kokenutmies-
15312
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kauniilla naisilla on usein kusinoussu hattuun ja luulevat että se kauneus on kaikki valtiuus. Siksi kaunis ei usein ole se paras koska heillä ei nuppi kestä kauneutta.
Kaunis nainen voi toimia miten haluaa, mies laahustaa perässä kuitenkin kuin koira. Kauniilla naisella ei ole mitään pelättävää että tulee jätetyksi, kaunis nainen jättää itse.
Kauniin naisen mies on kauniille naiselle otto automaatti, josta kaunis nainen lypsää rahaa.
Jos mies yrittää vastustaa, niin kaunis nainen uhkaa jättää hänet, koska kauniilla naisella on varaa jättää mies, kun tarjolla on uusia miehiä jonoksi asti.
Kauniille naiselle kelpaa vain komea ja rikas mies. Rumalle miehelle kaunis nainen kääntää selkänsä ja ruman miehen kaunis nainen ohittaa leuka ylös kohotettuna ja katse toiseen suuhtaan kohdennettuna sanoen. Phyi kuinka ruma mies, mene pois!!!!!
Saralla on voita molemmin puolin leipää:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Jattipaljastus-Sara-Chafak-matkustelee-ympari-maailmaa-australialaisen-miljonaari-playboyn
Tuomas odottaa kotona ja miljönäärin kanssa pyöritään luksushotelleissa.
Selviytyjissä on samanniminen tyttö.
Kauneus on suuri puhallus. Naiset kusettaa miehiä että kauneudella saa uskollisen kumppanin.
Kaunis hyväluontoinen nainen on hyvä kumppani miehelle.
Mies joka kohtelee kaunista naista huonosti ajaa naisen pois.
Mutta yleensä rakastamansa ihmisen kokee kauniiksi. Kaikki piirteet sulaa oikeanlaisiksi, kun rakastaa toista. Pian siinä ihmisessä ei näe mitään korjailtavaa. Silmä on just sopivasti kierossa ja korvat hörössä, kampaat ristissä ja hiuksissa aina samassa kohtaa söpösti takku. jalkatert osoittaa toinen itään ja toinen länten, mutta on nekin niin somasti kohdallan...kaikki on ihanasti rempallaan.. :)
Eikä se liikuta, vaikka muut pitäs sitä rakastamaasi ihmistä rumana tai vastenmielisenä, se sulle kultaa.
Mut kun eihän rumaa miestä kukaan nainen voi rakastaa, kun ensivaikutelmassa ulkonäkö on ensimmäinen ratkaiseva tekijä.
Jos ruma mies lähestyy naista, niin nainen voi ensimmäiseksi ajatella: Voi ei, yrittääkö tuo ruma mies iskeä minut ja nainen toivoo olevansa sillä hetkellä vaikka kuussa, ettei tarvitse kokea ruman miehen lähestymistä.
Ruma mies ei saa edes mahdollisuutta tutustua naiseen, koska torjutaan ulkonäön perusteella, eikä nainen voi rakastua rumaa mieheen, että näkisi tämän kauniina ilman sitä rumuutta, mikä ensimmäiseksi silmiin iskee.
Ihmetyttää että joku olisi ajatellut kauniin naisen olevan hyvä kumppani ihan vain siksi että hän on kaunis. Kyllä ihmisiä on ihan kaiken luonteisia riippumatta siitä ulkonäöstä. Ja harvoin yhtään pidemmässä suhteessa se ulkonäkö on se ratkaiseva asian suhteen onnistumisen kannalta.
Aloittajan kannattaa etsiä seuraavaksi niin ruma nainen kuin vaan löytyy niin saa takuulla hyvän suhteen. Mutta koska olet kokenut mies niin tiesitkin tämän jo, ilmoittele heti kun löydät sellaisen ja laita infoa viikon välein miten hienosti menee.
Tottakai kannattaa pitää silmät auki naismarkkinoilla siltikin, jos silmiin osuu vieläkin rumempi eli vielä parempi kumppaniehdokas niin vaihda heti.
Kauniit naiset haluaa pahan jännämiehen
https://www.quora.com/Why-do-beautiful-girls-always-fall-for-bad-boys
Jännämiehet on komeita ja jännittäviä tuossa sanotaan
Voiko paskalla luonteella varustettu olla kaunis, ehkä kuvissa mutta livenä? Itse ainakin olen sellainen ettei naisen ulkonäkö pysty tolkuttomasti kompensoimaan jos suusta tulee pelkkää paskaa.
Jonkunhan on nussittava myös niitä kauniita naisia ja herrasmiehenä toisinaan uhraudun.