Sainpa käsiini kirjan "Elämme mustassa aukossa", kirjoittaja FM Jorma Saarni, Utele-Instituutti. Lienee kirjoitettu 18 v sitten.
Mitäpä ovat mieltä minua viisaammat kirjan teorioista? Onko mitään todistettu oikeaksi tai vääräksi? Itsellä ei konepuolen teknikon koulutus anna arvostelupohjaa, joten vastatkaa, viisaammat!
Uuusi teoria
4
185
Vastaukset
- laskee
En ehkä ole sinua viisaampi enkä ole lukenut tuota kirjaa. Suoralta kädeltä arvioin asian puhtaaksi huuhaaksi, johon ei kannata tutustua.
- Vähän.ymmällä
OK. Kiitoksia valistuksesta!
- hkjhkjhjkhkhk
Kallis moka siihen mukaan lähteneille. Fysiikkaa vähän lukeneena ja astronimiaa harraastaneena huomasin UTELE teorian muutaman sivun siitä luettuani hömpäksi. Asiasta varotteli jopa oululainen fysiikan proffa, mutta niin vaan tutkimuksen laitettiin yksityisten ihmisten rahoja vissiin miljoonia tai ainakin useita satoja tuhansia. Ja kaikki meni kuin Kankkulan kaivoon.
Humanististen tieteiden maisteri tekemässä fysiikan kaikenteoriaa luettuaan muutaman populaarin kirjan. Antaa aika omituisen kuvan joidenkin humanistien tieteellisestä tasosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663826Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään763034Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442101Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka221944Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461828TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851321Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251258- 401250
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738