Pitkien sarjojen tylsyyden lievittäminen

Kestovoimailija

Esim. vatsoja tehdessä on aika rasittavaa pitää päässään lukua toistojen määrästä.

Huomasin, että ajastinkelloa käyttämällä touhu on leppoisampaa. Pystyy paremmin keskittymään liikeratoihin ja lihaksiinsa kun ei tarvitse hokea numeroita mielessään. Tai voi ajatella mukavia asioita sen sijaan, että on koko ajan tietoinen kuinka monta tuskallista toistoa on jäljellä.

2

930

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sali-mies

      mä oon kans tosi huono laskemaan. paljo helpompi on vaan pumpata menemään ja jättää matematiikka viisaille ja salin ulkopuolelle!

    • Karvamies

      Mitä ihmeen lukuja siinä muka pitäisi päässään pitää? Kyseessä tarvitaan "kehotuntumaa" jonakin kertoina voi riittää pelkästään se, jotta pitää suorituksen aikana vatsalihakset mahdollisimman pitkään jännittyneinä. Toisella kertaa kun vireystaso ylempänä/ parempi tekee sitten enemmän toistoja. Ei tuo nyt sen vakavampaa ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe