Ikävää sunnuntaipohdintaa

Musta ei tuu kukaan koskaan tykkäämään. Mä oon semmonen jonka viereltä pitää lähtee pois. Ois mukava, jos joutus pidätettäväks, ni joku mukava poliisimies koskis. Mun tuurilla joku tyttöpoliisi ampus etälamauttimella. Mä en oo mikää rikollinen mut oon nähny Poliisit-ohjelmassa miten ne pitää hyvänä itsemurhamiehiäkin.

11

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eitulevaisuuttatiedä

      Ethän voi noin sanoa. Et sinä tiedä. Tämän hetken tuntemus voi olla historiaa huomenna myös tunteen tasolla.

      • Joo, ei sitä voi tietää. Kyllähä ne tuntemukset vaihtelee.


    • muttahmmjoopah

      Minä ajattelin että olisiko tuo kaunis nainen tuo Pauliina Laitinen sellaisesta huutokauppa-ohjelmasta, mutta olikin liian ruma kun katsoin karvoja vähän hänestä.

    • JeesusVoiAuttaa

      Jeesus rakastaa sua, vaikkei se susta tunteissaan nyt siltä...
      Tiedän et jos on hylkäämisen haavoja sydämessä sitä on vaikee ottaa vastaan tai muutakaan, kun ne vanhat haavat mielessä tekee sen et kaikki juoksee kun vesi hanhen selästä pois.

      Mut Taivaallinen Isä ekakerran kun puhu mulle Pyhän Hengen kautta omassa persoonastaan kipuiluuni. Hän sanoi: " Minun rakkauteni sinuun ei riipu sinun tunteistasi. Minun rakkauteni ei riipu sinun ymmärryksen äsken, kuinka sinä pieni ihminen sen voisit ymmärtää, mutta sinä voit nähdä sen Jeesuksen ristillä.
      Sinä saat aina tulla syliini hakemaan sitä mitä tarvitset."

      Ota nuo sanat itsellesi tänään.
      Taivaallinen Isä rakastaa sinua Tuntuupase sinusta tai ei , ymmärsitpä sitä tai et. Sinä voit nähdä sen rakkauden Jeesuksen Golgatan työssä oman itsesi tähden.
      Hän kuoli jotta sinä saisit elämän Hänen kauttaan, Hänet hylättiin ristillä, että sinut hyväksytään Jumalan yhteyteen Jeesuksen kautta, Hän kantoi sinun syntisi, jotta sinä saisit ne anteeksi ja saisit ja pääsisit vapauteen syyllisyydestä ja syntielämän kahleista..Sun tarttee vain katua ja ottaa Jeesus sydämeesi elämän Herraksi ja Vapahtajaksi, silloin uudestisynnytään ylhäältä ja tie taivaaseen on auki.

      • Mä en osaa oikein olla muutakun agnostikko. Mun on vaikea uskoa edes sitä, että joku toinen ihminen oikeasti uskoo mihinkään.


    • Kukatietääs

      Ehkä sä voitat kaikki hyvällä luonteellasi.

    • ampuvatjoo

      etälamauttimella itsemurhan tekijää, jotta itsemurha menisi mönkään. Tai sitten henkilö iskee kaatuessaan kallonsa maahan ja siitä tuleekin murha. Et vähän kakspiippusia juttuja kuitenki. Eikä sitä etälamautinta saa käyttää, jos ei ole painavia syitä.

      • olihuonosuunnitelma

        Aika Ikävä olisi joo jos menisi mönkään sitten suunnitelma noinkin.


      • Etälamautin nyt vaa oli jotain mikä tuli mieleen. Ois mukava ku joku poliisiisi lähilamauttas.


      • elllflxl

        Jokaisella ihmisellä on oltava oikeus itsemurhaan kusipäitä jumalan esittäjiä ovat jos yrittävät estää.


    • Fleece

      Höpsis!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1662
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      852
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe