Ohjelman on muuten hyvä mutta kokki Björckin tatuoituja käsivarsia en voi sietää. Käännän toiselle kanavalla koska en kestä katsoa, kun mies laittaa ruokaa likaisen näköisillä käsillä. Ruuan- valmistaminen on niin paljon myös visuaalinen tapahtuma, että tuollaiset likaisen näköiset käsivarret eivät siihen kuulu.
Masterchef Suomi ja Björckin tatskat
Ruuastanautiskelija
281
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihmetyttää tämän ohjelman, samoin kuin monen muunkin ruokaohjelman kohdalla se, miksi hellan ääressä täytyy koheltaa hiukset paljaana?
Epäsiistiä, vastenmielistä! En söisi noita pöperöitä.
Samaa mieltä mekin ollaan . Ei myöskään kilpailijoilla mitään päähinettä hiuksille. Varsinkin ällötti tuo Villen rasvasten/hikisten hiuksien jatkuva harominen. Toinen mikä oksetti oli tuo Björkin ihmeellinen "pupeltaminen" kun maistoi ruokia ja lopuksi vielä JOKA kerta nuolaisee veitsen. Ei kaverilla lainkaan tapoja vaikka ns. ammattilainen.