Jos tihentyvä laajenee

Niin voiko laajeneva tihentyä?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olenko nyt varma mitä tarkoitit, mutta voi.
Mailmankaikkeudessa on kaaos, on tiheneviä paikkoja ja laajenevia paikkoja.
Koska Luonnonlait ja aika-avaruus siis elää , Voi olla etä laajentuessa se muuttu ja alkaa tihentymä, vaihka puhtaat laskelma näillä luonnonlaiella ei sitä tukisikaan.

Äänestä
  • Eli siis on mitattu että avaruuden laajenemisen nopeus kiihtyy jatkuvasti, ei hidastu vaan, toisaalta sitten galaksit vetävät toisia puoleensa, mutta mikä on sitten se avaruuden ulkopuolella oleva vetovoima, joka kiihdyttää koko avaruuden laajenemisen vauhtia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Filosofic kirjoitti:

Niin voiko laajeneva tihentyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu