Pekonia syömällä laihtuu

ddd1

5

1079

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • testytest

      Olen itsekin katsonut näitä videoita ja miettinyt.

      Ihmetyttää et kannattaisiko syödä kananmunia ja pekonia vai kookosöljyä ja oliiviöljyä. Missä suhteessa. Onko eläinrasvassa jotakin hyödyllistä mitä oliiviöljyssä ja kookosöljyssä ei ole. Onko eläinrasva sellaista et se hajoaa ja sulaa hitaammin ja siksi ravitsee pitempään. Onko se ainut hyöty?

      • feikkiruuatpois

        Kookosrasva ei ole terveellistä. Voi on parasta. Margariinit on hyvin keinotekoista prosessoitua roskaruokaa.


      • voionparas

        Mikäs sen luonnollisempaa kuin lypsää toisen nisäkkään tissistä maitoa ja eristää siitä rasva käytettävään muotoon!


    • logiikkahoi

      Aids ja heroiinikin laihduttaa. En silti suosittelisi laihdutuskeinoksi

    • lsjrygjfzfd

      Tosiasia on että eläin proteiini ja rasva eivät kuluta haiman insuliinia niin paljon kuin viljasta ja sokerista tehdyt ruuat joita syödään helposti liikaa koska niistä ei tule kylläisyyden tunnetta ja ihminen syö liikaa ja lihoo helposti ja saa myös 2 tyypin diabeteksen helposti jo melko nuorella iällä.
      Vähärasvainen vähäkalorinen liha,kala,kana muna ei lihota koska sitä ei voi syödä kerralla suuria määriä. Sen sijaan jotkut mättää vehnäjauho makaronia ja tai sokeria sisältäviä ruokia myös runsasrasvaisia ruokia suuria määriä ja insuliinia tarvitaan enemmän sen sulattamiseksi. Lisäksi em tyypit juovat limsoja.alkoholia,kastikkeita jne. joissa paljon kaloreita.
      Lihaa käyttävä syö tietysti perunaa ym juureksia,marjoja,hedelmiä. Ja voi paremmin kuin kasviksilla kituuttava elämäntapa venkoilija jolle ei kelpaa suomalainen ruoka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      210
      11961
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6363
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      178
      5299
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5000
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4533
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4451
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3956
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3462
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      56
      2010
    Aihe