Nuori ja kaunis nainen asioi Lidlissä

Jäin-Kaipaamaan

Kävin eilen Lidlissä. Havaitsin kaupassa kauniin nuoren naisen. Seurasin häntä katseellani. Tämä nuori nainen osti valtavasti vessapaperia ja tamponeja. Mietin siinnä sitten, että mahtaa hän kärsiä pahasta ja kroonisesta ripulista. Sitä ajatellessani tuli paha mieli ja lähdin kotiin. Itse ostin vain olutta.

15

1338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oluita---

      Kannattaa investoida hyvälaatuisiin oluisiin

    • Vaalajärvi

      Sie loinen isokumikenkä sielä paitsioiesiössa: Koska alat maksamaan lumenlinkouksia?? Olet liki 30 talven linkoukset velkaa loinen. Sairhaille pieneläke naapurelle olet maksaattanut oman osuutesi liki 30 talvea.

    • pohdinasiaa

      Tamponeillako tukkii pahan ripulin ulostulon? Käykö hän myös kirjaston vessassa? Varautunut ostamalla ja ottamalla omat paperit mukaan?

      • oliko_hän

        Oliko hän se joka vei keskiaukeaman Tuntemattomasta sotilaasta kirjaston vessassa


      • HaisevaaSivistystä

        Useissa kirjoissa sivuilla ruskeita ja haisevia tahroja, mistä tässä on kyse?


    • Enollutminä

      Mä oon poromies keikalla alas
      Tonneja takana, ruostetta alla
      Jo poikana päätin; mä oon poromies
      Vaikka mainari saa puuronsa helpommalla

      Mä oon poromies, oon hitto soikoon
      Ei tullu poliisii, ei virkamiestä
      Kulkeva konttori on poromiehen hotelli
      Ja pennit revittävä irti mainarin pyllyreiästä

      Tuhansia töitä, valvottuja öitä
      Viikkoja tiellä, saan spermaa niellä
      Silmiä painaa, ei mainari anna lainaa
      Hei poromiesmies, mikä pitää homon tiellä

      Mä oon poromies, aina miehen päällä
      Ja joskus ylipainan en kiellä
      Kiusana kiire ja kondomit
      Ja mainareiden spermat pakko niellä

      Mä oon poromies, peppureiällelle kiire
      Viikko tiellä, kotona jorma
      Silmiä painaa, oispa tuttu homomies
      Sitä kotona ehkä ois jo lauantaina

      Mm.. homoilen taas...
      Mikä pitää poromiehen tiellä
      Oo.. homoilen taas...

    • Anonyymi

      Oli se sekin älypäiden päähänpisto,tietäähän se" viisaat poromiehet." Tehtiin valtion varoilla montakymmentä kilometriä paliskuntain raja-aitaa muutamavuosikymmen sitten keskilappiin. No kysyttiinkö? kyläläisten,metsästäjien tai muiden mielipidettä asiasta. Ei yhtään mitään vaan kallista verkkoaitaa viikkoja päiväpalkalla vaan poromiehille. Aitatolpat ja tukipuut tietenkin kohalla olleesta metsästä aina otettiin sitä mukaa kun edettiin aijan teossa. Sitten veräjät noin kolmekymmenenkilometrin matkalle suurininpiirtein kymmenkunta veräjää. Ajateltiikohan siinä hommassa yhtään toisia metsissä liikkujia ollenkaan? No ei!! Kyllä kait niitä veräjiä olisi pitänyt tehdä sentään paljon paljon tiehempään. No laiskuus oli taasen valttia poroaijan kijöillä(poromiehillä)
      Ja ne veräjätkin on sitten sitä laatua,että voi hyvänenaika sentään tökeröjä tekeleitä.Metsäautoteiden(yleinen tie) kohalle ne on laittaneet verkon tien poikki sulkien sen sillälailla, oikein vaikeasti avattavia ja suljettavia tekeleitä ovat .Ei mitään varoitus eikä muutakaan merkkiä ole laitettu jne. Kyllä monet marjastajat,metsästäjät ja muut metsissä liikkuneet kansalaiset ovat kärsineet jo tämän aitatekeleen takia hirveesti,puhumattakaan muista porohommiin liittyvistä asioista. "Tämä on kopio "

      • Anonyymi

        Eloapinolle olisi hommaa,kun ne pantaisiin pakolla keräämään maahan kaatuneita verkkoaitoja ja rautalankoja. Ne ovat jääneet sinne metsiin kun ovat lkaatuneet siis poroaijat ja niitä in kymmeni kilometrejä metsissä jokapuolella esim sodankylän kunnassa.


    • Anonyymi

      Ajattele että n 7 kk kuluttua Päivi Räsänen voi olla ministerinä. Kyllähän se nyt naurattaa, mutta vain äänestämällä voit vaikuttaa että näin ei käy.

      • Anonyymi

        Niin tai Ministeri Jani Mäkelä 🤡


    • Anonyymi

      No mitens se Mäkelä sitte eroaa esim sanna mariinista. 2 pelleähän ne ovat.

    • Anonyymi

      näin se vaan on, ei minuakaan kiinnosta yhtään tuntemattomat. Ja siellä olevat iänikuiset änkytykset.

      • Anonyymi

        Katohan papparaista eikö persut tykkää tuntemattomastakaan?
        Kuinka monta kertaa hevonen ja hevosmiehet mainitaan kirjassa? Sen siun luulis tietävän ainaski


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      132
      17248
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      44
      9953
    3. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3143
    4. Vasemmistoaate on aatteista jaloin

      Kaikki saavat ja kukaan ei jää ilman. Kuka tuollaista voisi vastustaa?
      Maailman menoa
      17
      3074
    5. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2840
    6. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2752
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      52
      2638
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2513
    9. Alexander C. G. riisti demari-Veijolta arvonimen

      "Stubb myönsi 66 arvonimeä ja peruutti yhden arvonimen. Presidentti Tarja Halonen myönsi Baltzarille kulttuurineuvoksen
      Maailman menoa
      34
      1757
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      118
      1637
    Aihe