Nuori ja kaunis nainen asioi Lidlissä

Jäin-Kaipaamaan

Kävin eilen Lidlissä. Havaitsin kaupassa kauniin nuoren naisen. Seurasin häntä katseellani. Tämä nuori nainen osti valtavasti vessapaperia ja tamponeja. Mietin siinnä sitten, että mahtaa hän kärsiä pahasta ja kroonisesta ripulista. Sitä ajatellessani tuli paha mieli ja lähdin kotiin. Itse ostin vain olutta.

15

1310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oluita---

      Kannattaa investoida hyvälaatuisiin oluisiin

    • Vaalajärvi

      Sie loinen isokumikenkä sielä paitsioiesiössa: Koska alat maksamaan lumenlinkouksia?? Olet liki 30 talven linkoukset velkaa loinen. Sairhaille pieneläke naapurelle olet maksaattanut oman osuutesi liki 30 talvea.

    • pohdinasiaa

      Tamponeillako tukkii pahan ripulin ulostulon? Käykö hän myös kirjaston vessassa? Varautunut ostamalla ja ottamalla omat paperit mukaan?

      • oliko_hän

        Oliko hän se joka vei keskiaukeaman Tuntemattomasta sotilaasta kirjaston vessassa


      • HaisevaaSivistystä

        Useissa kirjoissa sivuilla ruskeita ja haisevia tahroja, mistä tässä on kyse?


    • Enollutminä

      Mä oon poromies keikalla alas
      Tonneja takana, ruostetta alla
      Jo poikana päätin; mä oon poromies
      Vaikka mainari saa puuronsa helpommalla

      Mä oon poromies, oon hitto soikoon
      Ei tullu poliisii, ei virkamiestä
      Kulkeva konttori on poromiehen hotelli
      Ja pennit revittävä irti mainarin pyllyreiästä

      Tuhansia töitä, valvottuja öitä
      Viikkoja tiellä, saan spermaa niellä
      Silmiä painaa, ei mainari anna lainaa
      Hei poromiesmies, mikä pitää homon tiellä

      Mä oon poromies, aina miehen päällä
      Ja joskus ylipainan en kiellä
      Kiusana kiire ja kondomit
      Ja mainareiden spermat pakko niellä

      Mä oon poromies, peppureiällelle kiire
      Viikko tiellä, kotona jorma
      Silmiä painaa, oispa tuttu homomies
      Sitä kotona ehkä ois jo lauantaina

      Mm.. homoilen taas...
      Mikä pitää poromiehen tiellä
      Oo.. homoilen taas...

    • Anonyymi

      Oli se sekin älypäiden päähänpisto,tietäähän se" viisaat poromiehet." Tehtiin valtion varoilla montakymmentä kilometriä paliskuntain raja-aitaa muutamavuosikymmen sitten keskilappiin. No kysyttiinkö? kyläläisten,metsästäjien tai muiden mielipidettä asiasta. Ei yhtään mitään vaan kallista verkkoaitaa viikkoja päiväpalkalla vaan poromiehille. Aitatolpat ja tukipuut tietenkin kohalla olleesta metsästä aina otettiin sitä mukaa kun edettiin aijan teossa. Sitten veräjät noin kolmekymmenenkilometrin matkalle suurininpiirtein kymmenkunta veräjää. Ajateltiikohan siinä hommassa yhtään toisia metsissä liikkujia ollenkaan? No ei!! Kyllä kait niitä veräjiä olisi pitänyt tehdä sentään paljon paljon tiehempään. No laiskuus oli taasen valttia poroaijan kijöillä(poromiehillä)
      Ja ne veräjätkin on sitten sitä laatua,että voi hyvänenaika sentään tökeröjä tekeleitä.Metsäautoteiden(yleinen tie) kohalle ne on laittaneet verkon tien poikki sulkien sen sillälailla, oikein vaikeasti avattavia ja suljettavia tekeleitä ovat .Ei mitään varoitus eikä muutakaan merkkiä ole laitettu jne. Kyllä monet marjastajat,metsästäjät ja muut metsissä liikkuneet kansalaiset ovat kärsineet jo tämän aitatekeleen takia hirveesti,puhumattakaan muista porohommiin liittyvistä asioista. "Tämä on kopio "

      • Anonyymi

        Eloapinolle olisi hommaa,kun ne pantaisiin pakolla keräämään maahan kaatuneita verkkoaitoja ja rautalankoja. Ne ovat jääneet sinne metsiin kun ovat lkaatuneet siis poroaijat ja niitä in kymmeni kilometrejä metsissä jokapuolella esim sodankylän kunnassa.


    • Anonyymi

      Ajattele että n 7 kk kuluttua Päivi Räsänen voi olla ministerinä. Kyllähän se nyt naurattaa, mutta vain äänestämällä voit vaikuttaa että näin ei käy.

      • Anonyymi

        Niin tai Ministeri Jani Mäkelä 🤡


    • Anonyymi

      No mitens se Mäkelä sitte eroaa esim sanna mariinista. 2 pelleähän ne ovat.

    • Anonyymi

      näin se vaan on, ei minuakaan kiinnosta yhtään tuntemattomat. Ja siellä olevat iänikuiset änkytykset.

      • Anonyymi

        Katohan papparaista eikö persut tykkää tuntemattomastakaan?
        Kuinka monta kertaa hevonen ja hevosmiehet mainitaan kirjassa? Sen siun luulis tietävän ainaski


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1853
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1640
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1215
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1098
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      978
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe