Ihmettelen suuresti kuinka mun kohta 13 vuotias tyttö pystyy syömään ihan älyttömästi. Painoa löytyy 39kg ja pituus 154cm. Tyttö pystyy vetämään putkeen yli 600g irtokarkkeja joista 2/3 suklaata. Jaksaa syödä kokonaisen pizzan kerralla vaikka itse tulen täyteen jo puolikkaasta pizzasta. Tytär itsekin ihmettelee kuinka paljon pystyy syömään ennen kuin tulee paha olo. Mutta ei kyllä syö herkkuja muuta kuin pari tai kerran viikossa. Tytär on kyllä itse tarkka millon syö herkkuja ja millon ei. Hän ei kyllä liho ei sitten millään. Perus ruokailut kunnossa ja harrastaa lihaskuntoa kehonpainolla. Mites teillä, pystyykö teidän teinit vetämään herkkuja ja muuta moskaa ihan hirveesti? Ja onko normaalia teineille?
Teinien vanhemmat!!
Herkkujaaaaa
0
1485
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2385981Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394808KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104286Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123031Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1192987Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,772469Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212416Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901679- 461649
- 691316