Ja koplaavat nuorison rahoilla.
https://m.iltalehti.fi/talous/201804042200851948_ta.shtml
https://m.iltalehti.fi/talous/201804042200851948_ta.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kepuli siellä täällä https://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/1015405/?shared=1015405-b0fc3f21-4
TÄSTÄ MINÄ OLEN AINA VAROITTANUT.KUN KEPU PÄÄSEE KOPLAAMAAN NIIN SIITÄ EI SEURAA HYVÄÄ.JOS MAAKUNTA JA SOTESOTKU TULEE NIIN SIITÄ ALKAA KAIKKIEN AIKOJEN KEPULAINEN KOPLAAMINEN.
voi voi https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005630110.html
Vuodesta 2009 tähän vuoteen kepulit ovat tehneet suomelle 50 miljardia euroa lisää velkaa. Suunta on kuitenkin muuttunut(nykyhallitus), nyt velasta menee ulkomaisille sijoitus yhtiöille laskentatavasta riippuen noin 5 miljardia euroa, joka otetaan työttömältä, sairaalta, opiskelijalta, eläkeläiseltä ja muilta huono-osaisilta. Omat sijoitukset on veroparatiiseissa "vakuutus kuorissa" suojassa verottajalta. " Alkion katkeruus ei kohdistunut yksinomaan sosialisteihin pesiytyneisiin ”murtovarkaisiin ja murhamiehiin”. Monien aikalaistensa tavoin hän piti sisällissodan eräänä alkusyynä porvariston moraalista rappiota" Samaan on tultu hyvinvointi Suomi kuuluu kohta enää harvoille?
Vassu vatipään sairasta satuilua onhan siellä muutamassa hallituksessa olleet juopot vassutkin huseeraamassa. Sullakaan ei ole mistään tutkittua omaa tietoa vaan tyhmyyksissä kopioit muiden kirjoituksia. Kyllä sossutuilla elävä vihervasemmisto on puolensa pitänyt että rahaa tulee tekemättä mitään. Taidat olla sama joka laulaa tuota samaa virttä päivästä toiseen. Kerro kuinka vassut hoiti heikompien asioita edellis hallituksessa taitaa lista olla lyhyt
Kerropa kuinka porvaristo on hoitanut heikomman asiaa paremmin. Sitä listaa ei ole? Heikennys listoja on ja lisää tulee...Sori jos otti tunnolle
MOT KEPU PETTÄÄ AINA.