Aiheena älykkyys

Ihmiset ovat suurin piirtein yhtä älykkäitä, mutta miehet ovat jonkin verran älykkäämpiä kuin naiset ja valkoihoiset huomattavasti älykkäämpiä kuin mustaihoiset.

Väitetään, että aasialaiset olisivat älykkäämpiä kuin valkoihoiset, mutta vaikea uskoa tuollaista koska heikäläiset yhteiskunnat ovat täynnä saasteita, korruptiota, ylikansoitusta ja jokainen autoista tietävä on huomannut, että japanilaiset autot ovat tehty läkkipellistä ja heidän talonsa lentävät tuulenpuuskasta kumoon.

https://www.youtube.com/watch?v=d4H70U26HxM

"Että tälläistä tällä erää"

MarttyyriMallari-TTt

15

2270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älykkäämpiä

      Yleensä sotketaan kolme asiaa, älykkyys, viisaus, lahjakkuus tietämättä mitä nuo termit tarkoittavat

      • kaikki_autot

        .

        "Kaikki niiden autot on parempia kuin volvot!1!!1!!11!11!!"

        har-har-a-rha-rh-ahr-ahr-ahr-ha-rha-har

        .


    • Miehen ja naisen älykkyystaipumukset ovat erilaiset. Vanhimmat älykkyystestit tehtiin miehisen ajattelutavan mukaan, joten naiset saivat niissä vähemmän pisteitä. Sangen pian naisellisia piirteitä sijoitettiin älykkyystesteihin siten, että kumpikin sukupuoli sai keskimäärin yhtä monta pistettä.

      • ylinero

        Yx vanha, toistaitoinen pappa ylpeili älykkyystestistään

        Sain hyvän tuloxen, mekeintäydet100 mulla oli 80


    • Karvamies

      Jaa kaveri vetäs ensin yleisen älykkyyden esiin jonka jälkeen alkoi vedättämään eroavaisuuksia esiin ja ehti vielä kirjoittamaan saasteista ja muusta asiaan hyvinkin paljon liittyvää/ ei liittyvää.

    • Valkoinen mies on ylivoimaisesti tyhmin olio mitä tässä galaksissa on tavattu, alistuja joka ryömii kun käsketään. "Läkkipelti" = Ohut tinattu teräslevy, jota käytetään varsinkin säilykepurkeissa. Näitä keltainen vinosilmäinen mies myy valkoiselle miehelle. Naiset? ....unelmoivat mustasta miehestä, ilmeisesti heidän rohkeutensa takia, hehän uskaltavat juosta savanilla leijonien seassa. Uskonnot, eli sotatieteet ovat muokannet ihmiset aikojenkulussa sellaiseksi mitä nyt olemme.

    • Tuo normaali ÄO on keskiarvio myös naiset ylittää tämän ja miesten ÄO on laskussa vain kun jättävät opiskelun naisille.

    • Mallari provoilee.

    • Älypää

      Älykkyys ei liity sukupuoleen tai ihon väriin ym. sontaan. Yleiset älykkyystestit ei kerro esim. taiteellisesta osaamisesta mitään. Saati sitten elämän kokemuksesta tai perusarkeen liittyvistä askareista kuten esim. tiskaaminen tai raha asioiden hoitaminen . . . ne testaa yleistietoa ja nippelitietoa kuten matematiikka yms. teoria. Älykäs ihminen ei tee numeroa omasta älystään. Käyttäytyminen on osa sitä älyä. Muiden huomioon ottaminen esimerkiksi.........

    • Suomi.OLI.hyvä.maa

      Suomalaisten poliitikkojen älykkyys on romahtanut sitten 80-luvun koska 80-luvulla:
      a) Suomen velka oli mitätöntä tasoa
      b) Työttömyyttä ei juurikaan ollut
      c) Palkkojen ostovoima oli hyvä, esim. uusien autojen myyntiennätys on vuodelta 1989
      d) Ei ollut ajoneuvoveroa eikä terveyskeskusten käyntimaksuja
      e) Yhteiskunnan ilmapiiri oli positiivinen, optimistinen ja tulevaisuus näytti valoisalta.

      Nyt kaikki ylläoleva on menetetty tai päinvastoin.

    • Tyhmyyteesitappaamut

      Voi vittu kun ottaa päähän "valkoiset älykkäämpiä kuin mustaihoiset". EI HELVETTI! Taidat olla vanhaa koulukuntaa. ÄLYKKYYS ON MYÖS SITÄ ETTET TUOMITSE, astuhan boksin ulkopuolelle Tiedätkö mitkä kaikki tekijät vaikuttavat älykkyyteen? Niin ja seltähän miten melaniini vaikuttaa älykkyyteen?Ympäristö, koulutus, varallisuus ja jne.... Taas vaikuttavat! Ja kyllä kaikki jotka asuvat rannikko alueilla, jotka syövät paljon kalaa ovat älykkäämpiä.

      Tyhmä urpo olet kun katsot propaganda videoita youtubesta sunlaisia tyhmiä onkin helppo aivopestä! Tyhmä olet ja tyhmät mielipiteesi voit pitää ominasi. Kiitos!

      • En minä ketään tuominnut vaan kerroin faktat.

        "Sananvapaus on tärkeämpi asia kuin sinun tunteesi"

        MarttyyriMallari-TTt


    • keski-ikäinen

      Siitä puhe mistä puute.

      M.O.T.

    • väliaika

      Kiinalaiset jyrää meittin. Siinä sulle älyä.

      "Eniten olen ajanut aasialaisella."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      298
      3637
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      53
      2616
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      91
      2211
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      2013
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      49
      1926
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      31
      1697
    7. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      131
      1567
    8. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      22
      1293
    9. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      73
      1254
    10. Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."

      Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1201
    Aihe