Aiheena älykkyys

Ihmiset ovat suurin piirtein yhtä älykkäitä, mutta miehet ovat jonkin verran älykkäämpiä kuin naiset ja valkoihoiset huomattavasti älykkäämpiä kuin mustaihoiset.

Väitetään, että aasialaiset olisivat älykkäämpiä kuin valkoihoiset, mutta vaikea uskoa tuollaista koska heikäläiset yhteiskunnat ovat täynnä saasteita, korruptiota, ylikansoitusta ja jokainen autoista tietävä on huomannut, että japanilaiset autot ovat tehty läkkipellistä ja heidän talonsa lentävät tuulenpuuskasta kumoon.

https://www.youtube.com/watch?v=d4H70U26HxM

"Että tälläistä tällä erää"

MarttyyriMallari-TTt

15

2232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älykkäämpiä

      Yleensä sotketaan kolme asiaa, älykkyys, viisaus, lahjakkuus tietämättä mitä nuo termit tarkoittavat

      • kaikki_autot

        .

        "Kaikki niiden autot on parempia kuin volvot!1!!1!!11!11!!"

        har-har-a-rha-rh-ahr-ahr-ahr-ha-rha-har

        .


    • Miehen ja naisen älykkyystaipumukset ovat erilaiset. Vanhimmat älykkyystestit tehtiin miehisen ajattelutavan mukaan, joten naiset saivat niissä vähemmän pisteitä. Sangen pian naisellisia piirteitä sijoitettiin älykkyystesteihin siten, että kumpikin sukupuoli sai keskimäärin yhtä monta pistettä.

      • ylinero

        Yx vanha, toistaitoinen pappa ylpeili älykkyystestistään

        Sain hyvän tuloxen, mekeintäydet100 mulla oli 80


    • Karvamies

      Jaa kaveri vetäs ensin yleisen älykkyyden esiin jonka jälkeen alkoi vedättämään eroavaisuuksia esiin ja ehti vielä kirjoittamaan saasteista ja muusta asiaan hyvinkin paljon liittyvää/ ei liittyvää.

    • Valkoinen mies on ylivoimaisesti tyhmin olio mitä tässä galaksissa on tavattu, alistuja joka ryömii kun käsketään. "Läkkipelti" = Ohut tinattu teräslevy, jota käytetään varsinkin säilykepurkeissa. Näitä keltainen vinosilmäinen mies myy valkoiselle miehelle. Naiset? ....unelmoivat mustasta miehestä, ilmeisesti heidän rohkeutensa takia, hehän uskaltavat juosta savanilla leijonien seassa. Uskonnot, eli sotatieteet ovat muokannet ihmiset aikojenkulussa sellaiseksi mitä nyt olemme.

    • Tuo normaali ÄO on keskiarvio myös naiset ylittää tämän ja miesten ÄO on laskussa vain kun jättävät opiskelun naisille.

    • Mallari provoilee.

    • Älypää

      Älykkyys ei liity sukupuoleen tai ihon väriin ym. sontaan. Yleiset älykkyystestit ei kerro esim. taiteellisesta osaamisesta mitään. Saati sitten elämän kokemuksesta tai perusarkeen liittyvistä askareista kuten esim. tiskaaminen tai raha asioiden hoitaminen . . . ne testaa yleistietoa ja nippelitietoa kuten matematiikka yms. teoria. Älykäs ihminen ei tee numeroa omasta älystään. Käyttäytyminen on osa sitä älyä. Muiden huomioon ottaminen esimerkiksi.........

    • Suomi.OLI.hyvä.maa

      Suomalaisten poliitikkojen älykkyys on romahtanut sitten 80-luvun koska 80-luvulla:
      a) Suomen velka oli mitätöntä tasoa
      b) Työttömyyttä ei juurikaan ollut
      c) Palkkojen ostovoima oli hyvä, esim. uusien autojen myyntiennätys on vuodelta 1989
      d) Ei ollut ajoneuvoveroa eikä terveyskeskusten käyntimaksuja
      e) Yhteiskunnan ilmapiiri oli positiivinen, optimistinen ja tulevaisuus näytti valoisalta.

      Nyt kaikki ylläoleva on menetetty tai päinvastoin.

    • Tyhmyyteesitappaamut

      Voi vittu kun ottaa päähän "valkoiset älykkäämpiä kuin mustaihoiset". EI HELVETTI! Taidat olla vanhaa koulukuntaa. ÄLYKKYYS ON MYÖS SITÄ ETTET TUOMITSE, astuhan boksin ulkopuolelle Tiedätkö mitkä kaikki tekijät vaikuttavat älykkyyteen? Niin ja seltähän miten melaniini vaikuttaa älykkyyteen?Ympäristö, koulutus, varallisuus ja jne.... Taas vaikuttavat! Ja kyllä kaikki jotka asuvat rannikko alueilla, jotka syövät paljon kalaa ovat älykkäämpiä.

      Tyhmä urpo olet kun katsot propaganda videoita youtubesta sunlaisia tyhmiä onkin helppo aivopestä! Tyhmä olet ja tyhmät mielipiteesi voit pitää ominasi. Kiitos!

      • En minä ketään tuominnut vaan kerroin faktat.

        "Sananvapaus on tärkeämpi asia kuin sinun tunteesi"

        MarttyyriMallari-TTt


    • keski-ikäinen

      Siitä puhe mistä puute.

      M.O.T.

    • väliaika

      Kiinalaiset jyrää meittin. Siinä sulle älyä.

      "Eniten olen ajanut aasialaisella."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      125
      10794
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    3. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      49
      5336
    4. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      128
      5279
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4316
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      103
      4192
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3771
    8. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3456
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      75
      3034
    Aihe