Ihmiset ovat suurin piirtein yhtä älykkäitä, mutta miehet ovat jonkin verran älykkäämpiä kuin naiset ja valkoihoiset huomattavasti älykkäämpiä kuin mustaihoiset.
Väitetään, että aasialaiset olisivat älykkäämpiä kuin valkoihoiset, mutta vaikea uskoa tuollaista koska heikäläiset yhteiskunnat ovat täynnä saasteita, korruptiota, ylikansoitusta ja jokainen autoista tietävä on huomannut, että japanilaiset autot ovat tehty läkkipellistä ja heidän talonsa lentävät tuulenpuuskasta kumoon.
https://www.youtube.com/watch?v=d4H70U26HxM
"Että tälläistä tällä erää"
MarttyyriMallari-TTt
Aiheena älykkyys
15
2259
Vastaukset
- älykkäämpiä
Yleensä sotketaan kolme asiaa, älykkyys, viisaus, lahjakkuus tietämättä mitä nuo termit tarkoittavat
- kaikki_autot
.
"Kaikki niiden autot on parempia kuin volvot!1!!1!!11!11!!"
har-har-a-rha-rh-ahr-ahr-ahr-ha-rha-har
.
Miehen ja naisen älykkyystaipumukset ovat erilaiset. Vanhimmat älykkyystestit tehtiin miehisen ajattelutavan mukaan, joten naiset saivat niissä vähemmän pisteitä. Sangen pian naisellisia piirteitä sijoitettiin älykkyystesteihin siten, että kumpikin sukupuoli sai keskimäärin yhtä monta pistettä.
- ylinero
Yx vanha, toistaitoinen pappa ylpeili älykkyystestistään
Sain hyvän tuloxen, mekeintäydet100 mulla oli 80
- Karvamies
Jaa kaveri vetäs ensin yleisen älykkyyden esiin jonka jälkeen alkoi vedättämään eroavaisuuksia esiin ja ehti vielä kirjoittamaan saasteista ja muusta asiaan hyvinkin paljon liittyvää/ ei liittyvää.
Valkoinen mies on ylivoimaisesti tyhmin olio mitä tässä galaksissa on tavattu, alistuja joka ryömii kun käsketään. "Läkkipelti" = Ohut tinattu teräslevy, jota käytetään varsinkin säilykepurkeissa. Näitä keltainen vinosilmäinen mies myy valkoiselle miehelle. Naiset? ....unelmoivat mustasta miehestä, ilmeisesti heidän rohkeutensa takia, hehän uskaltavat juosta savanilla leijonien seassa. Uskonnot, eli sotatieteet ovat muokannet ihmiset aikojenkulussa sellaiseksi mitä nyt olemme.
Tuo normaali ÄO on keskiarvio myös naiset ylittää tämän ja miesten ÄO on laskussa vain kun jättävät opiskelun naisille.
Mallari provoilee.
- Älypää
Älykkyys ei liity sukupuoleen tai ihon väriin ym. sontaan. Yleiset älykkyystestit ei kerro esim. taiteellisesta osaamisesta mitään. Saati sitten elämän kokemuksesta tai perusarkeen liittyvistä askareista kuten esim. tiskaaminen tai raha asioiden hoitaminen . . . ne testaa yleistietoa ja nippelitietoa kuten matematiikka yms. teoria. Älykäs ihminen ei tee numeroa omasta älystään. Käyttäytyminen on osa sitä älyä. Muiden huomioon ottaminen esimerkiksi.........
- Suomi.OLI.hyvä.maa
Suomalaisten poliitikkojen älykkyys on romahtanut sitten 80-luvun koska 80-luvulla:
a) Suomen velka oli mitätöntä tasoa
b) Työttömyyttä ei juurikaan ollut
c) Palkkojen ostovoima oli hyvä, esim. uusien autojen myyntiennätys on vuodelta 1989
d) Ei ollut ajoneuvoveroa eikä terveyskeskusten käyntimaksuja
e) Yhteiskunnan ilmapiiri oli positiivinen, optimistinen ja tulevaisuus näytti valoisalta.
Nyt kaikki ylläoleva on menetetty tai päinvastoin. - Tyhmyyteesitappaamut
Voi vittu kun ottaa päähän "valkoiset älykkäämpiä kuin mustaihoiset". EI HELVETTI! Taidat olla vanhaa koulukuntaa. ÄLYKKYYS ON MYÖS SITÄ ETTET TUOMITSE, astuhan boksin ulkopuolelle Tiedätkö mitkä kaikki tekijät vaikuttavat älykkyyteen? Niin ja seltähän miten melaniini vaikuttaa älykkyyteen?Ympäristö, koulutus, varallisuus ja jne.... Taas vaikuttavat! Ja kyllä kaikki jotka asuvat rannikko alueilla, jotka syövät paljon kalaa ovat älykkäämpiä.
Tyhmä urpo olet kun katsot propaganda videoita youtubesta sunlaisia tyhmiä onkin helppo aivopestä! Tyhmä olet ja tyhmät mielipiteesi voit pitää ominasi. Kiitos!En minä ketään tuominnut vaan kerroin faktat.
"Sananvapaus on tärkeämpi asia kuin sinun tunteesi"
MarttyyriMallari-TTt
- keski-ikäinen
Siitä puhe mistä puute.
M.O.T. - väliaika
Kiinalaiset jyrää meittin. Siinä sulle älyä.
"Eniten olen ajanut aasialaisella."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318301Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4607493SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2185657Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914647Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374592Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104162Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p172980Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132700
