Kuukausia tai vuosia. Vuosia ilman naisen läheisyyttä ja ilman kosketusta. Siinähän tulee hulluksi kun ei saa seksiä. Ihmisillä on kyllä masennusta ja kaikkee koska eivät saa läheisyyttä. En vois kuvitella olevani ilman seksiä edes muutamia kuukkausia. Seksi on elämässä tärkeintä.
Miten joku voi elää ilman seksiä
23
954
Vastaukset
- gfdhfd5t54gf
No minkäs teet kun ei ole vaihtoehtoja?
- byäääääh
Voi elää simppelipalstalla ruikuttaen
- Asdqweujhy
Mies voi elää ilman tissiä lussuttuvaa miestä esittävä tissiposki ei voi
- Minksteet
Munkitkin vain voivat.
Ei voikaan. Se on valetta. Tai uusavuttomuutta.
Itse olin sinkkuna 23-30 vuotiaaksi, eli helposti heilahti 7 vuotta ihan yksin ollessa. Tuolloin olin niin kyllästynyt ja rikki hameväen metkuista etten jaksanut enää alkaa pelailemaan niitten kanssa mitään. Ja nyt ollaan taas sinkkuja, melkein 3 vuotta suhde peliä pelasin ja musta pekka jäi käteen. :D Mutta se on täysin ihmisestä kiinni miten elämänsä elää ja kenen kanssa ja vielä miten kauan.
- lykkyä
Elämässä on onneksi paljon muitakin asioita, kuin pillut ja kullit. Tärkeintä
lienee miten suhtautuu asioihin ja elämään yleensä. - Kaisanoasaa
Pakkohan se on elää koska rumana ei saa pillua. Ei rumilla miehillä ole vaihtoehtoja. Jotkut ei vaan ymmärrä että rumat naiset ei anna runille miehille.
- RumaÄtmi
Ruman miehen kohtalona on joutua elämään vailla naisen läheisyyttä, kosketusta ja ruma mies ei koskaan tule saamaan seksiä naiselta, koska ruma mies ei naiselle kelpaa.
Kenenkään naisen on turha valehdella, ettei rumaa miestä ole olemassa ja ulkonäkö on tois sijainen asia, kun se ei ole. - Pillujen--asiantuntija
RumaÄtmi kirjoitti:
Ruman miehen kohtalona on joutua elämään vailla naisen läheisyyttä, kosketusta ja ruma mies ei koskaan tule saamaan seksiä naiselta, koska ruma mies ei naiselle kelpaa.
Kenenkään naisen on turha valehdella, ettei rumaa miestä ole olemassa ja ulkonäkö on tois sijainen asia, kun se ei ole.Kyllä joku sinusta välittää
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/201804132200873083_rk.shtml
- jokumies83
Kyl se on oltava yksin, kun ei lähellä ole ketään eikä pelkän naisen vuoksi jaksa uhrata omaisuutta matkoihin.
- Yksilöitä
Soolona hyvinkin, minusta turha tehdä moisesta kynnystä kenellekään. Jokainen taablaa tyylillään. Tykätä voi, vaikka mistä ja se antaa sisällön arkeen ja juhlaan, toiset tyytyy vähempään ja toisille ei tunnu mikään riittävän? En ole sateenkaari- ihmisiä, ei ole niitäkään mitään vastaa, kunhan eivät ole häiriöksi. Välillä on ihan hyvä vain relatakin. Toisinaan kuluu aikaa paljon urheiluunkin. Tilanteen mukaan hyvä edetä.
- typerätapinat
Kun sielunkumppanuutta ei olekaan, niin voi olla vain yksin. Jos linnut kehittyivät liskoista, ehkä reptiliaanit ovatkin yksiavioisia ja uskollisia toisilleen, toisin kuin apinansukuinen nykyihminen. Yksiavioisuutta kun esiintyy lähinnä vain linnuilla.
Voihan sitä ryhtyä autoeroottiseksi ja rakastaa itseään.
- elämässätärkeämpääkin
Miehille se on varmasti vaikeampaa. Kun vanhenee niin toteaa että hyvin pärjää ilman seksiä ja kun on sellainen luonne ettei sitä harrasteta kenen tahansa kanssa, koska sellaisesta ei saa mitään.
- nyyhkyt
Naisilla sama juttu. Sellaisesta ei tosiaankaan saa mitään.
- maailmaanmahtuu
Te taidatte olla samanlaisia siinä suhteessa.
- 45kaveri
No alussa eron jälkeen 17v sitten oli vaikeaa mutta ajan kanssa menee ohitse halut,tai ainakin itsellä mennyt ei tee mieli eikä toimikaan enää vaikka olisi tilaisuuskin.Joku lääketieteellinen juttu tapahtuu kun sexittä tarpeeksi kauan,jopa kalu on selvästi pienentynyt mutta kaikkeen tottuu ja nyt hyvä näin.
- Eikaimeillenaisillenoin
Ei kai sentään miehillekään tuossa iässä vielä noin käy?
Eihän se nyt helppoa tietenkään ole. Mulla kuitenkin sattuu (onneksi?) olemaan henkilökohtaisena mieltymyksenä mm. katsella kun nainen nauttii, ja koska sellaista kuvamateriaalia on nykyään helposti saatavana...
Sitä paitsi, haluan valita tarkkaan ketä rakastan, jotten ainakaan minä olisi se osapuoli joka jättää. Tämä on mulle tärkeämpää kuin satunnainen seksi ventovieraan kanssa.- jännäAlfa
Pakko se vaan on elää. Kunnollinen, kiltti, ujo ja työtön mies ei kelpaa kenellekään sillä parempia vaihtoehtojakin naisilla on. Tilanne on perseestä eikä sille mitään voi.
Kiltillä miehellä ei tee mitään.- niinPPä
kiltillä ei tee...., no mutta, kyllä se tuhmallekin tiuollainen aika
vielä koittaa, ollos huoletta vaan.
- Raha-on-kemia
Rahalla saa horoilta. Eikö se tunnu samalta että makaako vai saako ilmaiseksi joltain baari horolta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761