Katsoin netistä kokkausohjelmaa. Kaikkea outoa ja epämiellyttävää on käsitelty. Yhtä en ymmärrä: miksi osterit ja etanat syödään suolineen/poop, mutta katkaravuista on ensiarvoisen tärkeää poistaa vastaava?
Mitä kummaa?
1
1848
Vastaukset
- suolistavasimon
Ei ne tseffit aina poista sitä suolta katkaravuistakaan ja hummerit ja langustiinit kypsennetään kokonaisina mitenkään puuttumatta olion olemukseen eli ne suolet ja sapet ovat mukana annoksessa.
Jos puhdasta lihaa haluaa niin tottakai sisälmykset tulisi poistaa ennen kypsennystä, mutta eihän ravuiltakaa vedetä vatsaa auki ennen keittämistä - tapoja on siis monia.
Etanathan taas ovat dieetillä ennen nauttimista eli pelkkää porkkanaa pari päivää ennen nauttimista ja sitten paasto pari päivää, jotta suoli tyhjenee.
Mainio huomio toki, sillä äyriäisiä käsitellään vaihtelevasti aina kokkaus-ohjelmasta riippuen, mutta kuka kinkki sitten poistaa katkojen suolet - minimatyyrista hommaa kaikenkaikkiaan - on vaan sen kokoluokan otus, että ihan sorminäppäryyttä tarvitaan kuten myös anjovis-fileiden perkaus ruodottomiksi. No suomalaiset syövät neulas-muikut päineen ja sisuskaluineen eivätkä hienostele turhaan fileoidakseen niitä.
Syökkönä paskoo vai et riippuu ihan sinusta itsestäsi tai kuten eräs nainen eräässä ohjelmassa sanoi, ettei spermaa syö kun raakaa osteria yritettiin tarjota hänelle - onhan se "merellinen maku" aika lähellä spemukkaa ja näin suurin osa tseffeistä on todellisuudessa suikkiinottajia ja aika lähellä hinttejä kuten suurin osa britti-tseffeistä ja Henkka pukeutuessaan pinkkeihin paitoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit705798KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2294512Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202547Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei262472Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro111383Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT711315- 961295
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281286Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191151Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1461121