Sananvapauden raja kulkee näköjään kosmisen inflaatiouskon kyseenalaistamisen kohdalla,koska tämä on poistatettu Tähtitiedepalstalta pariinkiin kertaan:
"Kosminen inflaatio ja Kuun natsit ovat samalla viivalla siinä, että kumpikaan ei ole totta, ainakaan Esko Valtaojan mukaan:
https://areena.yle.fi/1-4177934?autoplay=true
Kohta 21:15 - 21:50."
Inflaation kyseenalaistaminen näyttää olleen suorastaan pyhäinhäväistys, jossa poista(tta)jan LOUKKAAMATON TIETO on kuitenkin asian esiin tuomisen vuoksi tullut kyseenalaistetuksi jopa niin paljon, että poistotoimenpiteisiin on täytynyt ryhtyä.
Hän poist(att)i myös kirjoituksen, jossa otsikko oli käännetty muotoon "Vuutisuoto - Isminen konflaatio ja Naan kutsit".
Levitetäänpä tätä siis useammallekin palstalle.
Tieto ja "tieto"
Kyseenalaistamatonta
0
159
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M487139Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1163868Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463816Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e562096KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492002Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn461927Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331920Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21832Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj331435- 781293