Sallan tuulimyllyt

Miten se kaupunkihallitus menetteli asian suhteen.? Oliko yksimielinen valituksen suhteen ?
10820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

On se kummaa kun mikään ei käy? Tehdasta vastustetaan. Tokmannia ei hyväksytty Kemijärvelle, ja nyt jos Salla maillensa tuulimyllyjä laittaisi päätettiin siitäkin valittaa.

Tuulimyllyt ovat osa keskustalaisuutta sen pitäisi jokaisen keskustalaisen tiedostaa.
Minä olen Keskustaa äänestänyt ja kun myllyn nään, ja jos se vielä pyörii niin melkein orgasmin saan.

Äänestä
  • Myllyt ovat huuhaata. Ne pilaa lapin. Sitäpäitsi non veronmaksajille älyttömän kalliita. Tukiaisia satoja miljoonia euroja vuodessa. Sais niilläkin rahoilla vanhusten hoitoa inhimillisesmmin.

    Äänestä

  • huuhaa.ukot kirjoitti:

    Myllyt ovat huuhaata. Ne pilaa lapin. Sitäpäitsi non veronmaksajille älyttömän kalliita. Tukiaisia satoja miljoonia euroja vuodessa. Sais niilläkin rahoilla vanhusten hoitoa inhimillisesmmin.

    Poikkeuksetta johon Keskustalla on into tunkea verovaroja ovat kansantaloudelliseti kannattamia. Näin se vaan.

    Äänestä

  • tutkikaa_asioita kirjoitti:

    Poikkeuksetta johon Keskustalla on into tunkea verovaroja ovat kansantaloudelliseti kannattamia. Näin se vaan.

    Niin, konkasta voi korjata potin

    Äänestä

  • otetaan vain tukiaiset pois ja jätetään homma siihen.

    Äänestä

Mität tet kemijärviset sallalaisten tuulimyllyistä suivautta? Huolehtikaa ensin omat tuulipyllynne jokka haisee Kursulle asti.

Äänestä
  • http://tuulivahinko.fi/
    VTV: Tuulivoiman tuki käy kalliiksi – veronmaksajille jopa kolmen miljardin lasku

    Tuulivoiman tuki on kaatanut markkinahintojen alenemisen valtion ja veronmaksajien niskaan, katsoo Valtiontalouden tarkastusvirasto selvityksessään.

    Äänestä

  • Voi voi..ois niilläkin rahoilla saatu hyvä vanhusten hoito . Nyt ulkolaisille myllymiehille lahjoitetaan miljarditolkulla ...ei tässä oo mitään järjen häivää. Kunnan isät huumaantuneet kun pikku summia saavat kiinteitöveroa kunnalle ja muutama isäntä vähän vuokratuloa maan vuokrasta.Niin ja vieläpä nää isännät tai heidän juoksupojat ovat päättämässä kaavoista.

    Äänestä

  • onkhaan.hullumpia.enää kirjoitti:

    Voi voi..ois niilläkin rahoilla saatu hyvä vanhusten hoito . Nyt ulkolaisille myllymiehille lahjoitetaan miljarditolkulla ...ei tässä oo mitään järjen häivää. Kunnan isät huumaantuneet kun pikku summia saavat kiinteitöveroa kunnalle ja muutama isäntä vähän vuokratuloa maan vuokrasta.Niin ja vieläpä nää isännät tai heidän juoksupojat ovat päättämässä kaavoista.

    Politiikkojen omaa bisnetä, niin kuin omistavat vastaanottokeskuksiakin. Pekkarinen on tiettävästi mukana tuulivoimassa, tai ainakin hänen vävynsä.
    Laillista kuitenkin meillä kun on leveät lain reunat.

    Äänestä

Kuntayhtymä pitää välittömästi kemijärven toimesta lakkauttaa tyhjänpäiväisenä. Kemijärvi suurin maksaja. Loppuu yhtymähallituksen matkustelu kiinaan ja muualle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salla.nolona kirjoitti:

Miten se kaupunkihallitus menetteli asian suhteen.? Oliko yksimielinen valituksen suhteen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu