Minä ainakin sanoudun irti palstan rasismista! Asun takatöölössä ja minulla on useita suomenkielisiä naapureina. Kyllä hekin ihmisestä käyvät vaikka ovat huonotapaisia ja yksinkertaisia. Sivistän itseäni koko ajan ja erilaisuus on rikkaus. Elämä on liian lyhyt tuhlattavaksi rasismiin.
Suvaitsevaisuus
4
784
Vastaukset
- enolerasisti
Olet sinä hupaisa maisteri. Taka-töölö on oikea kirjoitustapa.....ketun vajakki.
Kirjoita jotain ruokaan tai juomaan liittyvää. Esim kuinka kivoja munkit ja nunnat ovat. - Svenskatalande
Jos lähdetään koulutuksella kilpailemaan, niin ala-asteella opin kirjoitustavan Taka-Töölö ja vaikkapa Taka-Intia. En voi sietää tuollaisia viisastelijoita! Missä on oikea sivistys ja suvaitsevaisuus? Hitto vieköön, perusta oma vajakkiyhdistys Taka-töölön. Olen sivistynyt ja koulin itseäni joka päivä suvaitsevaisuuden eetokseen. Nyt pistää kyllä aidosti vihaksi sinun tohtorointi ja pikkutuhma vihjailu munkkien ja nunnien puolesta! Suvaitsevaisuus on tärkein arvo!
- KeravanPelle
Sinä mitään tajua tai tiedä - kunhan kettuilet vajakki, hanki elämä tai toinen, mutta jätä tämä palsta ruoka ja juomajutuille. Suvaitse haitua ilmaan.
- Svenskatalande
KeravanPelle kirjoitti:
Sinä mitään tajua tai tiedä - kunhan kettuilet vajakki, hanki elämä tai toinen, mutta jätä tämä palsta ruoka ja juomajutuille. Suvaitse haitua ilmaan.
Ystäväni, mistä johtuu se, että sinä suutut ja minä en? Minun kirjoitus on parodiaa, minkä pitäisi olla jo aika selvää. "Koulin itseni suvaitsevaisuuden eetokseen". Relax, man. Juu, et ole vajakki kuten en minäkään. Siirrynkin keskustelemaan grillauksen saloista ja maailman parhaista ribseistä, joita tehdään suomalaisissa kodeissa veden ja ketsupin maustamana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3742675Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632120Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401166