Ätmi oli pyöräilemässä ja oli juuri odottamassa tien ylitystä risteyksiessä, kunnes.....
Vierelle pysähtyi nainen pyörällä. Ätmi vilkaisi naiseen ja nainen tervehti ätmiä.
Siis mitä ihmettä, eihän kukaan nainen sano ätmille yleensä yhtään mitään.
Nainen vaikutti aasialaiselta, mustat hiukset, mut ätmi ei nähnyt naisen silmiä, kun naisella oli aurinkolasit.
Nainen ylitti risteyksen ja nainen jatkoi matkaa. Hetken kulutta ätmin päässä syttyi lamppu, miks mä lähdin ajamaan toiseen suuntaan, olisin lähtenyt naisen perään, kuten jännämies tekisi.
Naisella oli muuten erittäin hyvän näköinen takapuoli, johon ätmin silmät kiintyivät.
Tänään kaupassa ätmi aukaisi suunsa silmälasipäiselle kassaneidolle ja sanoin, että tänään onkin tosi lämmin ilma, josta kassaneito innostuikin puhumaan ätmin kanssa.
Silmiinkin kassaneito katsoi ätmiä ja loi pitkän katseen, kun ätmi hoiperteli ostoksia pakkaamaan 1 maito ja 1 jogurttipurkki.
Tapahtui ätmille tänään
5
135
Vastaukset
Etkö sä tunne saatana aasialaisakkaa muuta ku vinoista silmistä? Saatanan rasisti!
- takkajamultimediakeskus
Minä näin tänään töissä 2 mustalaista, toinen oli aika kaunis nainen ja toinen oli nuori mies :)
Mutta tämä on hienoin asia tämä "multimediakeskus", minkä olemme rakennellut mökille. "multimediakeskus" on tuon rakennelman erään veljeni keksimä nimi sille, koska siinä on nyttä kaikke, no polttava blu-ray -asema vielä puuttuu, melkein kaikki on. takkajamultimediakeskus kirjoitti:
Minä näin tänään töissä 2 mustalaista, toinen oli aika kaunis nainen ja toinen oli nuori mies :)
Mutta tämä on hienoin asia tämä "multimediakeskus", minkä olemme rakennellut mökille. "multimediakeskus" on tuon rakennelman erään veljeni keksimä nimi sille, koska siinä on nyttä kaikke, no polttava blu-ray -asema vielä puuttuu, melkein kaikki on.Eikös blu-rayt oo mennee talven lumioita?
- ÄtmiLooseri
Mikä rasisti ???
Mä en ole rasisti, vaan suvaitsevainen eri kansallisuuksia kohtaan.
Viimeviikolla pelasin lentopalloa maahanmuuuttajien kanssa, että siinä sulle!!!
Sä se vasta rasisti olet, kun toista rasistiksi haukut, minkin nahkalaukku minkin teurastaja, perskules!
- noniintulimikätuli
Tuo ns. multimediakeskuksen rakentaminen liittyykiin juuri pelityttöjen kanssa tehtyihin suunnitelmiin, jotta voisimme suunnitella ja tehdä pelejä kun olen mökillä :D
Veli sanoi kyllä että: ei noin järkyttäviä osia olisi tarvinnut ostaa, kun siitä tuli nyt juuri sellainen joku "multimediakeskus", joko jutusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403007- 702487
- 1742324
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332018- 181426
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411366Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221363- 131249
- 101244
- 221221