Hävettää olla saamelainen.

Ei uskoisi,että meidän joukossa on näin suvaitsemattomia ihmisiä,kuten näitä näkkäläjärven kaltaisia saamelaisia.
1177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sehän menee nuoruuden tollouden piikkiin. Tämän päivän lehdessä peräsi viheralueita Kärkkäiselle varatulle alueelle vaikka niitä ei ole keskustassakaan vaikka siellä niitä oikeasti tarvitaan ihmisille virkistäytymiseen. Miten esim. Kielan kaava hyväksyttiin, kun vihreää tuohon slummiin ei sovi? Viheraluueet sinne missä ihmiset asuu, ei teollisuusalueella niitä tarvita vaan juuri sinne se tehokas maan käyttö.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


itsekin_saame kirjoitti:

Ei uskoisi,että meidän joukossa on näin suvaitsemattomia ihmisiä,kuten näitä näkkäläjärven kaltaisia saamelaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu