Keskinopeus

Minulle tuli postikortti Kiinan Shuhzou:sta 19 päivässä. Mikä on postikuljetuksen keskinopeus?
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noin 16 km/h Kiinan Jiangsun provinssin Zhuzousta Helsingin Ilmalaan.

Suomen Postin tuntien se postikortti vietti ainakin viikon ellei kaksi Suomessa pyörien ympäriinsä ja lojuen Ilmalan postikeskuksessa. ; )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


thoyssa kirjoitti:

Minulle tuli postikortti Kiinan Shuhzou:sta 19 päivässä. Mikä on postikuljetuksen keskinopeus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu