Onko tämä totta vai tarua - IQ-testi sinulle!

älyävaityhmyyttä

Onko seuraava tarua vai totta? Tämä on de facto IQ-testi. Jos et tätä ymmärrä, olet todennäköisesti älyllisesti kehitysvammainen ihminen.

Siis tämä väittämä:

"Kosmologinen kaikkeus on syntynyt satunnaisesta vapaasta tahdosta pseudoikuisessa avaruudessa, joka on itsessään ei yhtään mitään muuta kuin kvanttigravitoitunut työntyvä tyhjä joukko, joka on ei yhtään mitään per se, mutta silti on faktisesti olemassa, ei reaktiivisessa yksilön tietoisuudessa, mutta kollektiivisessa, proaktiivisessa tietoisuudessa, jossa suhteellinen aikakin on äärettömyydessään ikuinen entiteetti vailla rajoja 11-ulotteisessa avaruudessa, jossa mikään ei liiku paitsi muutos itsessään.

Tämä eksplisiittisesti indikoi, että tietoisuuden syvin tajunta on konstruktiivinen ja itseorganisoituva kaoottinen nolla-attraktori ja että itse vapaasta tahdosta riippuva reaalitodellisuus on, viime kädessä, stokastisen epälineaarisesti käyttäytyvä sosiaalinen konstruktio ilman spatiaalisia koordinaattiulottuvuutta, koska jokainen yksilö sinänsä, ceteris paribus, on ykseydessä totalitaarisen kaikkeuden kanssa kaikkialla, aina ja ikuisesti.

Mitään mysteeriä ei siis ole, ainoa mystinen elementti on todellisuus sinänsä – das ding an sich – jota ei toki ole olemassa, koska puhdas tietoisuuden absoluuttinen tajunta estää alitajuntaa sitä ymmärtämättä, jotta piilotajunta ei oivaltasi kaiken olemisen täydellisestä tyhjyyttä. Niin, simulaatiota tämä vain on."

Jos et tätä ymmärrä, olet tyhmä kuin saapas!

10

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuopijjosta_kajahtaa

      Kuulostaa aivan älyllisesti kehitysvammaisen ihmisen kirjoittamalta tekstiltä. Kuopion torilla kuulee samanlaista horinaa kesäisin, kun eräs "aikuinen" mies heittelee siellä kuperkeikkoja.

    • Hölynpölyä. Ei mitään muuta.

      • ap_x

        Aloitus on toki täyttä tuubaa, mutta kaikki eivät sitä heti näe. Pointsi älyssä on myös se, että kykenee nopeasti ymmärtämään mikä on totta ja mikä on tarua. Ja tähän ei pelkkä IQ riitä. Tarvitaan tietoa ja ymmärrystä myös.

        Siis mitä älykkyys on?


      • maailma

        Älykkäimmät eivät usko sokeasti asioihin ja tyhmimmät seuraavat auktoriteetteja sokeasti laumassa.

        Esimerkiksi mitään alkuräjähdystä ei pystytä koskaan todistamaan. Pitäisi päästä näkemään alkuräjähdys, jotta siihen voisi uskoa.


    • Niin siis että alkuräjähdys tapahtui eikä se liity ihmisen päänsisäiseen näkemykseen maailmasta ?

      • equal

        Alkuräjähdys tapahtui riippumatta siitä että onko ihmisiä olemassa tai ei ???


      • Jos tämä on oikea vastaus niin olen aina pitänyt tätä itsestäänselvyytenä.


    • tieteellinen_koe

      Jossain sosiologian alan sarjajulkaisussa on julkaistu kokonainen "tieteellinen" hölynpölyartikkeli, kun kirjoittaja halusi kokeilla meneekö hölynpöly hyvinkin läpi.

      Todistetuksi tuli että ainakin sosiologian alalla hölynpöly menee hyvinkin läpi.

      • munavaikana

        Nimi oli Alan Sokal oli nimi ja Social Text tämään sosiologian alan julkaisun nimi.


      • Niin kyllä sitä voi vääntää hölynpölyä aiheesta kuin aiheesta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      30
      2785
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1606
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      121
      1404
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1214
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1160
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      25
      1034
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      53
      962
    8. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      951
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      216
      909
    10. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      110
      856
    Aihe