Prk ..le porot

On ihme homma kun ei nuo poron pallin purijat saa noita porojansa haettua pois keskustasta pois. juoksentelevat siellä tällä autojen seassa naarmutellen autoja ja paskojen jalkakäytäviä

Kuka maksaa naarmuttamiset, itse en tunnista korvamerkistä... pitää ajaa yli vai eiköhän omistaja sitten löydy...
2175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Poro on pyhä eläin joka on valtion suojeliksessa kuten poromiehetkin, joten niillä on vapaa laiduntamisoikeus. Intiassa on lehmät, ja meillä porot joten annetaan porojen kulkea rauhassa.

Äänestä

No korvako valtio siten myös vahingot? Vai käytäntö oman käden oikeutta ja alan syömään järistys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porotkuuluumetsään kirjoitti:

On ihme homma kun ei nuo poron pallin purijat saa noita porojansa haettua pois keskustasta pois. juoksentelevat siellä tällä autojen seassa naarmutellen autoja ja paskojen jalkakäytäviä

Kuka maksaa naarmuttamiset, itse en tunnista korvamerkistä... pitää ajaa yli vai eiköhän omistaja sitten löydy...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu