Sodankylän Syväjärveltä on uusi tangokuningatar. isot onnittelut!!!!
Olemme onnellisia ja ylpeitä fiksusta, osaavasta kotikunnan neidosta. Ja yhä Suomen kansa muistaa myös kaikkien mieliin ja sydämiin tallentuneen tenavatähden, tämän kuningattaren velipojan Matiaksen.
Pohjoisesta löytyy valovoimaisia tähtiä. Eikä niin kaukaa ole tämän vuoden tangokuningaskaan - kasvanut Oulun seudulla.
Olemme tyytyväisiä ja onnellisia
6
333
Vastaukset
- sodislainen
Helsinkiläinenhän se tangokuningatar on...
- Pylli-täti
Jos lukee lehtiä ja seuraa muitakin medioita, Sassali kertoo asuneensa sekä työskennelleensä Helsingissä, mutta korostaa moneen kertaan olevansa lappilais lähtöinen. Kyllä kaikissa lehdissä mainittiin, että hän on kotoisin Sodankylän Syväjärveltä!!!! Kertoi olevansa mieleltään aina pohjoisen ihminen, joten hyvä, hyvä.
- kelulainenSiurunmaasta
No jeesiöläiset kathellisia.Samaa sukuahan kaikki järvikyläläiset on jeesiöläisten kanssa.Tosin vähän eppäilen,että vähän myös tepsalaisten ja kelontekemäläisten kanssa
- EläköönRock
Kaikki kunnia Sassalille ja hänen lauluäänelleen. Se, että kuninkaalliset tulevat pääosin pohjoisesta ja Pohjanmaalta kuvastaa vain sitä, että tangoa ei juuri muualla kuunnella saati lauleta. Se on junttimusiikkia, jota diggaavat vain ikääntyneet agraaritaustaiset ja maaseudun lavatanssikansa, joille se on jäänyt äidinmaidosta.
- Fani
Ei pistettäkään pois kuningattarelta. Ihana Lapin tyttö ja ihana ääni.
- onnellisetPyllyt
kirjastoon paskantaminen on kans onnellisten touhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083