Voi lapsiparat!

Nytriittääbbq

Taas oli pihajuhlat ja oikein isäntä oli kutsunut tv kokit paikalle. Voi sitä savuisen ja verisen lihan määrää. Lapset itkivät nälissään ja aikuiset maistoivat kohteliaisuuttaan. Sitten piti vielä kehua...nyt oli viimeinen kerta kun lapset tulevat mukaan ja kieltäydyn itsekin kutsuista. Niin hulluksi on mennyt grillaus. Umpirasvaista tai veristä!

4

642

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lihaagrilliin

      Kaiva räkää nenästäsi ja syö sitä, itkuämmä.

    • lastenhakkaaja

      Meinasitko vielä kovinkin monta itkuketjua avata? Kukaan ei kiellä jos haluat istua yksin kotona syömässä kylmiä nakkeja.

    • Nytriittääbbq

      Juu, en avaa. Tämä kuvitteellinen täti edustaa sitä suomalaisten ryhmää joka keittää ribsit (järjetontä) ja käyttää kaasugrilliä (ei ole grillaamista). He tekevät mielestään maailman parhaita ribsejä ja syövät punaisen lihan aina läpikypsänä.

    • Ljkk

      Ei ole totta! Olette kaikki ihan hulluja! Hellä vesi ja höyrytys takaa lasten hymysuut ja herkkujuhlat!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      137
      3546
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      55
      3121
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2584
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2141
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      171
      1786
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1346
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1172
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      953
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      923
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      158
      922
    Aihe