Väkevä rikkihappo

Ällistynyt

Olen jo pitkään yrittänyt löytää väkevää rikkihappoa. Käsittämätöntä kuinka vaikeaa sen löytäminen on tavalliselle kansalaiselle. Onko vinkkejä tai suoraa tietoa mistä sitä saisi? Vai onko oikeasti ainut vaihtoehto alkaa väkevöittämään akkuhappoa (37% rikkihappo)? Ohjeita siihenkin on vaikea löytää vaikka opiskelun halua olisikin.
Onko totta, että saisin akkuhappoa keittämällä väkevää rikkihappoa aikaiseksi?

5

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ammattilaiskäyttöönvain

      Onhan sitä saatavilla mutta koska se on vahva happo niin sitä ei pidetä hyllyissä näkösällä. Sitä saa monesta liikkeestä tiskiltä kysymällä. Mm. Bauhausista tuotenimellä Rigger.

    • Ohrimovitsch

      Ei rikkihappo kai paljon vahvempaa kuin 37 % voi ollakaan?

      • voitoki

        Suolahappo oli 37%. Rikkihappo taisi olla jotain 98%. Google kertoo jos kaipaat lisätietoa.


    • vaarallista.ainetta

      Mihin tarvitset väkevää rikkihappoa? Se on oikeasti ikävää tavaraa ja sitä on käytetty ihmisiin kohdistuneissa happohyökkäyksissä.

    • ihmettelenpä.vain

      Oletko katsonut vuoteen alta? Entä tiskipöydän kaapista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      386
      5772
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1742
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      1001
    4. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      914
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      132
      872
    6. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      46
      862
    7. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      51
      860
    9. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      827
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      823
    Aihe