Olen jo pitkään yrittänyt löytää väkevää rikkihappoa. Käsittämätöntä kuinka vaikeaa sen löytäminen on tavalliselle kansalaiselle. Onko vinkkejä tai suoraa tietoa mistä sitä saisi? Vai onko oikeasti ainut vaihtoehto alkaa väkevöittämään akkuhappoa (37% rikkihappo)? Ohjeita siihenkin on vaikea löytää vaikka opiskelun halua olisikin.
Onko totta, että saisin akkuhappoa keittämällä väkevää rikkihappoa aikaiseksi?
Väkevä rikkihappo
Ällistynyt
5
687
Vastaukset 5
- ammattilaiskäyttöönvain
Onhan sitä saatavilla mutta koska se on vahva happo niin sitä ei pidetä hyllyissä näkösällä. Sitä saa monesta liikkeestä tiskiltä kysymällä. Mm. Bauhausista tuotenimellä Rigger.
- Ohrimovitsch
Ei rikkihappo kai paljon vahvempaa kuin 37 % voi ollakaan?
- voitoki
Suolahappo oli 37%. Rikkihappo taisi olla jotain 98%. Google kertoo jos kaipaat lisätietoa.
- vaarallista.ainetta
Mihin tarvitset väkevää rikkihappoa? Se on oikeasti ikävää tavaraa ja sitä on käytetty ihmisiin kohdistuneissa happohyökkäyksissä.
- ihmettelenpä.vain
Oletko katsonut vuoteen alta? Entä tiskipöydän kaapista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475