Asiattomia viestejä kuten Enontekiön sivuilta. Ei saa sanaakaan mainita nuotiosta, niin heti pyyhitään. Ei siellä sananvapautta, kun tästä tyypistä on kyse.
Miks Ei Poisteta
kääääääärn
14347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Et taida tietää, kuka siellä moderoi.
En tiedä, mutta ihmettelen, kun kaikki kommentit poistuu muka sääntöjen vastaisina.
Ehdottomasti pitää saada kritisoida hörhön tulistelua, kun metsäpalovaroitus voimassa. Sitten avautunee heidänkin silmät jotka eivät ole vielä huomanneet millainen nuori eläkeläinen meillä on ruokittavana. Se kun luulee, että häntä ei mitkään säännöt koske ja koko elämäntehtävä on olla näkösällä hyvässä ja pahassa - pääasia, että saa huomiota. Liiallinen julkisuudenkipeys on niitä nykyajan sairauksia!
Outo juttu, että kaikki kielletään Enontekiön palstalla vaikka koko Suomen lehdistö saa asiasta kirjoittaa ja julkaista. Taitaa kyseinen henkilö olla tabu ja kingi siellä periferiassa. Sen tosin ymmärtää, kun eihän siellä niitä valtaapitäviä kovin ole.
Aivan onneton palsta. Mitään asiaa ei voi kommentoida vaan kaikki sääntöjä vastaan. En ole huomannut muissa keskusteluissa tuollaista sensuuria kuin enontekiön palstalla. tämä nuotio juttu on vailla vertaa. Asiallisetkin kommentit heti vain pois.
Kato,kato vv taas täälläkin itkemässä kun ei saa haukkua ihmisiä.Sitä saat mitä tilaat.
Onhan se järjetöntä poistoa kun ihmiset kysyy kelejä, kunnan tapahtumia ja ihan mitä vain niin kaikki poistetaan. Joku tolkku Enontekiön 24 ylläpitäjällä pitää laittaa. On jo selkeät rasismin merkit ylläpitäjällä.
Mitä sinä jauhat muiden kuntien ongelmia meidän keskustelupalstalla,poistoihin on syynsä se kyllä tiedetään.Pysy omalla maalla.
Pysyn ihan omillani.
Haluan kuitenkin lukea, mikä asia on aina pinnalla ja mikä ihmisiä kiinnostaa. Enontekiöltä ei saa muuta kuin poistettuja viestejä. Eikä ole kiellettyä tulla "teiän" palstalle.
Haista v....,meijän palsta on meän oma eikä toisten kuntien älykääpiöillä ole tänne asiaa.
Millainen viesti on asiaton? Enontekiöllä kaikki. Ihmeellistä.
Jos ex-edustaja, nuori eläkeläinen asuu somessa ja haluaa aina vain enemmän esille ja julkisuutta, Enontekiö, pojan oma kunta, ei sitä sille salli. Eivät vissiin ymmärrä, että kaikki julkisuus saattaa tuoda ääniä omalle pojalle. Omalle ja omalle, no on Kainuusta eikä oikeasti mistään kotoisin.
Motivaatio saattaakin olla juuri se, että enontekiöläiset eivät halua kuulla siitä ihan mitään. Ja vaikapa niin tarkoin eroon, että eivät halua edes nimeä yhdistettävän kuntaan millään tavalla.
Oletko miettinyt kukahan siellä Enontekiöllä mahtaa olla palstan sheriffinä....?
Olisko Teuvo Hakkkarainen tai se ex kunnanjohtaja. 2 samanlaista naisiin menevää jälkimmäinen vieraisiiin naisiin.
mie kun en ole koskaan ollut mitään ensimmäin *työ* paikka mulla nousi keltainen neste päähän. enkä osaa lopettaa. ymmärtääkö minua.