Ei varmaan kukaan tiedä kuinka moni joutuu olee sinkku ulkonäkönsä takia mutta miehissä niitä on ainakin paljon enemmän kun naisia. Joko on rumat kasvot tai ruma vartalo ja jopa molemmat. Lihavuus vaikeuttaa vastakkaiseen sukupuoleen tutustumista ja sen takia monet joutuu olee sinkkuna kymmeniä vuosia kun eivät osaa laihduttaa. Nainen ei tasan kelpuuta lihavaa miestä joten miehen on laihdutettava.
Todella moni on sinkku ulkonäön takia
Tämä-selvä
9306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eräs havainto irl. Ja yleistän, vastenmielisin nainen jo ulkonäöltään on lihava ja runsailla tatskoilla maalattu, koska-edelleen todettu- he, vai pitäisikö todeta, nuo ovat myös sisältä yhtä rumia kuin päältä. Rääväsuisia, jotka voivat heittää herjan tuntemattomalle tuosta vain, enkä tarkoita mitään lapsellista tyttöjen iltaa baarissa, vaan ihan ohimenevä tilanne arjessa. Puuttuu sellainen peruspidättyväisyys yleissivistyksessä. Heh, sivistyksessä.
Tiedän sen että olen ruma ja sinkku.
Sepäs se ja siksi miehen pitää käydä huorissa.
Ei vaikuta itsellä ulkonäkö eikä paino, jos vaan muuten tykkää henkilöstä. Itse joudun nähtävästi olemaan yksin lopun elämän, kun ei kelpuuteta vierelle. En ole lihava, mutta en myöskään hyvännäköinen. Näin se vain on otettava. Onhan siinä erakoitumisen vaara. Ehkä se on sitten niin. Pinnallisuus on nykypäivää.
Miehet+ovat+ikisinkkuja+ollessaan+normaalipainoisia+ja+alle+180cm+pitkiä+ja+rumempia+kuin+30%+komeimmat+miehet.
Naiset+ovat+ikisinkkuja+ollessaan+selkeästi+ylilihavia,+yh-mutseja+ja+huonolla+luonteella+varustettuina.
Noin vastenmielisen ihmisentapaisen ei pidäkään lisääntyä.
Näin nopeasti kalikka karahti! :D Minkäs minä voin sille, jos jollain naisella on huono luonne, asenne, miesvalinnat ja itsekuri. Nainen voi sentään itse valinnoillaan valita, että ryhtyykö ikisinkuksi vai ei. Mies on ikisinkku vain geeniensä takia.
En kyllä usko että rumuus olisi este pariutumisella. Kyllä sitä vaan näkee välillä toinen toistaan rumempia ihmisiä jotka seurustelevat, joskus jopa ihan hyvännäköisten kumppanien kanssa.
Kyllä vika on jossain aivan muualla.
Ja vaikka vika olisi ulkonäössäkin, niin kyllähän sen eteen voi jotain tehdä.
Mut tietysti jos haluaa vaan ruikuttaa, niin mikään pakko ei ole. Ja kuka edes haluaa seurustella sellaisen kanssa, joka jatkuvasti valittaa kuinka ruma on?
Pillua on aina saatavilla komealle