Proteiini pommi

Antiproteeni

Näin kuumalla kesällä mielellään syödään proteeni tuotteita mm.kananlihaa ,onko kukaan koskaan laskenut mikä on aikuisen ihmisen päivittäinen tarve proiteenilla,missä vaiheessa ylimääräinen proteeni muuttu u ihmisessä rasvaksi (läskiksi)?tänä päivänä tuntuu tuo proteeni olevan enemmän kaupallinen markkinointi konsti kuin tarpeellisuuteen liittyvä,jos esimerkiksi tarkastellaan mitä proteeni tuotteita on tullut viime aikoina markkinoille,esim proteiini patukat,proteiini smuutit,ym ,ja kun ympärilleen katsoo kyky nuorisoa niin kohde ryhmä on hyvin valittu ja tehonnut ainakin vyötärön kohdalle,toki aktiivisesti liikkuvalle tämä varmaan menee,mutta peukalon liikuttamiseen on turhaa .peruna ja maito on oiva. Lähde päivittäiseen proteiinin saamiseen.

2

284

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korpeaa

      Ostin K-kaupasta NJIE-yhtiön valmistaman PROPUD vaniljan makuisen proteiinipudingin ja kotona huomasi, että siinä on käytetty makeutusaineina ASPARTAAMIA ja ASESULFAAMIA, jotka molemmat ovat ihmiselle myrkkyjä. Laitoin sen roskiin samantien ja olen vastaisuudessa tarkempi enne ostopäätöstä. Rahan ahneutta se on, kun ei voida makeuttaa luonnollisella tavalla. YÄK !!!

      • Anonyymi

        Sen saman NJIEn tekemä Propud -suklaajäätelö oli tosi surkeaa mönjää kun eilen ostin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10795
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8047
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5191
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3518
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3467
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2440
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1946
    Aihe