Kevytlevite

On varmasti olemassa levitteitä leivän päälle jotka maistuvat enemmän tai vähemmän voilta. Voi on niin hyvän makuinen leivän päällä, mutta hieman vähäkalorisempaa mieli tekisi.
Olen jopa kuullut tästä jossain mainoksessa, mutten millään muista merkkiä, osaako joku ratkaista pulmani?
21521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...ja sehän on Voilevi! Markkinoiden kevein sitäpaitsi, jos puhutaan margariineista yms. Maistuu lisäksi hyvälle, EI voi käyttää paistamiseen!!

Äänestä
  • Olin kaupassa etsimässä ja lähin mainitsemaasi oli Valion "Kevytlevi" niminen levite jossa kyllä mainitaan "maku voista" (sinne päin) ja ostin paketin.
    Siinä on 40% rasvaa ja maistuu todellakin monin kerroin paremmalta kuin esim. ennen käyttämäni Keiju!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkukokki kirjoitti:

On varmasti olemassa levitteitä leivän päälle jotka maistuvat enemmän tai vähemmän voilta. Voi on niin hyvän makuinen leivän päällä, mutta hieman vähäkalorisempaa mieli tekisi.
Olen jopa kuullut tästä jossain mainoksessa, mutten millään muista merkkiä, osaako joku ratkaista pulmani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu