HK Sininen 55v.

makukehittyy

Tulipa kokeiltua pitkästä aikaa HK Blötä uunissa juuston keralla ihan vuosijuhlan kunniaksi....

Olipa karmeaa ja mautonta, mitäänsanomattoman huonoa syötävää? Taisi se sittenkin olla muistoissa siten että parempi syödä sitä HK blöötä kun ottaa selkkään ja itkeä!

Eipä meillä kyseistä tuotetta tule olemaan enään koskaan! Jatkossa otan vaikka selkään, mutta en syö moista, koska hyvääkin on olemassa!

6

486

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Brotheri
    • Brotheri
    • friholm

      Yhy yhy paskahousu. Syö paskaasi.

    • Makkaransyöjä
      • 83de

        Kyllä, Wotkinsin Sörkän väärä on todella hyvää ja peittoaa koska tahansa Sinisen.
        Hinta kirpasee. Sininen maksaa jotain 1,50-2,50 euroa ja Sörkän väärä 8-9 euroa.


    • Sininenlenkkirules

      Hk sininen on ehdottamasti paras yleismakkara ja se pitää hyvistä mausteista kuten kurkkusalaatista, ketsupista ja sinapista. Se sopii lapsista vaariin ja onkin yksi paraista raaka-aineista jos on paljon ihmisiä koolla, tarjoaa sen kastikkeena, keittona tai pastakastikkeena.

      Itse herkuttelen usein paistamalla viipaleita voissa VALURAUTA pannulla rapeaksi. Sitten voilla voidellun ruisleivän (limppu) päälle ja lasi täysmaitoa.

      Mitähän sanon näistä herrojen erikoismakkaroista. Jos niitä käyttää juhlayleisölle, kiinni jää. Kaveri kehui vieraille tehneensä kastikkeen juuri erikoislenkeistä. Kukaan ei ottanut lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10320
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2538
    4. 85
      2361
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2094
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      240
      1928
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1392
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1375
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe