Juttu toimii kasvotusten,mutta ei muuten

mikämies12

Tässä tapaillu 4 kertaa yhtä naista Tinderistä(kaks viikkoa sitten ekan kerra nähty).Ollaan oltu lähekkäin ja pussailtu.Ja on sanonut että tykkää musta ja haluis tutustua lisää ja tullaan hyvin juttuun livenä.Mutta viestittely tällä tytyllä on ihan ankiaa.Aina ei edes ''kommentoi'' mitään mun laittamiin juttuihin ja ei vastaa ihan simppeleihin kysymyksiin vaan saattaa sit kertoa jotain muuta.Lähti nyttenki viikonlopuksi ulkomaille ja sanoi sitä ennen kasvotusten että miten se kestää olla erossa musta ton viikonlopun.Mutta silti juuri mitään ole jutellu mulle.Kasvotusten taas on ihan erillainen ja on tosi kiinnostunut musta.Ja vieläpä sanoi että tykkää viestitellä.Mitä täs pitäs tehä tai ajatella?Tuntuu niin ankialta jos tää nainen ei sitten ''osaa'' pitää yhteyttä silloin kun ei nähdä.Joka tuntuu itselle tosi tärkeältä kun se ainakin omasta mielestä ilmaisee että sitä toista kiinnostaa silloinkin kun ei nähdä.On myös sanonu että ei etsi mitään säätöä tms vaan ihan vakavaa parisuhdetta ja että ei tapaile muita.Ja molemmat ollaa päälle 20v

2

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikeasanoa

      Vaikea mennä toisen pään sisälle, mutta on kaksi vaihtoehtoa. Joko feikkaa homman livenä tai sitten on tosissaan mutta matkalla kiireinen. Sekin vaikuttaa kuinka pitkään on ollut 'markkinoilla'. Sitä ei jokaista uutta treffaajaa jaksa ottaa tosissaan, jos on paljon pettymyksiä takana. Tsemppiä!

    • olemmeerilaisia

      Olen nainen ja pari lupaavaa treffailukuviota on mennyt ihan sen takia pieleen, että mies on halunnut liikaa viestitellä ja olla yhteydessä sinä aikana kun ei nähdä. Itsellä ainakin on sen verran vilkas elämä, että en edes ehdi tai jaksa kauheasti paneutua viestittelyyn - mutta sitten kasvotusten olen kyllä täysillä mukana. Tää on vaan joku "kulttuuriero", koska myös mun sukulaisista löytyy sellaisia roikkumalla viestitteljöitä - vähän niin kuin turhaa viestittelyä. Ymmärrän välittämisen ja rakkaudellisen yhteydenpidon, mutta en sellaista epämääräistä viestintää, en vaan jaksa/osaa/ehdi(ei kiinnosdta olla puhelimen tai netin lähellä koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3714
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      98
      1656
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      104
      1374
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1113
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      102
      1113
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      100
      918
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      68
      836
    Aihe