Perämeren Persreikä

Onko koskaan tutkittu, kuin epäterveellistä se haiseva rikkikäry on Kemissä ?
Ainakin jollain tasolla se näyttääisi vaikuttavan kuntalaisten ulkomuotoon ja henkiseen tasapainoon.
Yliampuva katkera kateellisuus ja sellainen "englantilainen epämuodostuneisuus" on kovin yleistä.
12312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pulleita,hyvinvoipia ja punottavia tovereitahan Kemissä assuu. Ja vappuna kaikki yhdessä,rasva suupielestä valuen, laulamme torilla: Näläkä aina,,,,vieraanamme........, Semmoseksi on työläiskaupungin asukkaiden ulkomuoto on mennyt.

Äänestä

Katsoit siis vihdoinkin peiliin.

1Äänestä

Katsoin. Kerro kerro kuvastin,ken on Kemissä lihavin.

Äänestä
  • Kirjoitin aloittajalle sen peiliin katsomisen.

    1Äänestä

Taksimiehen ulkomuodolla ei isommin kannata huudella.

Äänestä

60 luvun muutto aallto Ouluun Etelään

Kolarista Viimeinen Sammuttaa Valot !

Hurmiokunnat Jää Me Met !

Äänestä

Käypä kuule kaaleppi kävelemässä Kemin metsissä. Naava kasvaa ja pitkänä ja se on merkki ilman puhtaudesta! Tehtaat ovat todella panostaneet päästöjen pienenemiseen ja naava kasvaa nykyään kuin Lapissa! Ei siis ole saastetta.

1Äänestä

Aloittaja vois mennä katteleen hesan aseman ympäristöön. Soveltuisit varmaan sinne paremmin

1Äänestä
  • Eihän Kemissä ole rikkikäryä.

    Äänestä

  • Ehkä aloittaja tarkoitti kemiaa, siinä voi olla epäterveellistä rikinkäryä. Kemia ei ole sama asia kuin Kemi.

    Äänestä

Joskus aikoinaan Kemiläiset kyllä keskustelivat aiheesta hoitopiireissä kuinka paljon syöpää kemiläisten keskuudessa esiintyy. Yhtämäkohtaa voi tosin olla vaikeaa yhdistää siihen pahaan hajuun, koska monet kemiläiset ovat työskennelleet tehtaissa aikana vuosikymmenien ajan ja mahdollisesti altistuneet vaikka mille, jo pelkästään tehdaspölylle - joka on astman aiheuttaja.

Äänestä

Ainoa mille kemiläiset on altistuneet on kommunismi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taxikuski kirjoitti:

Onko koskaan tutkittu, kuin epäterveellistä se haiseva rikkikäry on Kemissä ?
Ainakin jollain tasolla se näyttääisi vaikuttavan kuntalaisten ulkomuotoon ja henkiseen tasapainoon.
Yliampuva katkera kateellisuus ja sellainen "englantilainen epämuodostuneisuus" on kovin yleistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu