Kiusaaja-Veitola iski jälleen

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201809022201176427_vd.shtml

Oletteko nähneet sen haastaatelun? Siinähän Veitola selvästikin yritti tehdä kohua kiusaamalla. Ihan tyypillistä feministin käytöstä, ei sallinut Saran edes olla osittain feministi vaan sitä kuulemma joko on tai ei ole ja tuomitsi täysin Saran somekäytöksen. Veitola itsehän kyllä sopivissa paikoissa aina pyrkii uhrautumaan, itsehän tosin näin akan lävitse jo silloin anu Saagim-kohun aikaan:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14738342/anu-saagim
37511
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Se on niin oksettava akka että en pysty katsomaan saati lukemaan mitään juttua missä tuo ämmä esiintyy. Ihan alinta kastia. Sen jakson katsoin hammasta purren missä oli Huhtasaaren kotona. Veitola on mielisairas ihminen.

2Äänestä
  • Hyvä tyyppi se on. 👍

    1Äänestä

  • Vanha ruma haaska puolustaa kaltaistaan.

    2Äänestä

  • Vierailu Huhtasaaren luona oli täysin ala arvoinen Veitolan puolelta. Kyllä ilmeillään ja eleillään, käytöksellään sekä puheillaan didsasi koko perheen. Kyllä saisi hävetä ja suuresti. Sais katsoa ohjelman oikein ajatuksella ja miettiä ja hävetä omaa ala-arvoista käytöstään. Kuitenkin Laura ja puolisonsa olivat hyvin vieraanvaraisia, lämpimiä ja vilpittömiä ihmisiä. Veitola vaan käänsi ja väänsi asiat omaksi edukseen ja isäntäparin mollaten.

    1Äänestä

Miten sua jaksaa nää juorut kiinnostaa?

Äänestä
  • No kato, kun sen kulli vetää Saraa ja Anua kohti, mutta ei Veitolaan päin, niin tottakai kiinnostaa! Ja juuri tuossa moodissa: Veitola paha Saagim hyvä, vaikka oikeasti tuo Saagim on vähintään yhtä v-mäinen, kuin Veitolakin. Sieppi on toista maata. Häntä voisi puolustaa muutenkin, kuin kullinsa mieliksi, mutta Saagimia ei.

    1Äänestä

  • Jännänaiset kuten Veitola kiihottavat ätmejä.

    Äänestä

  • heheee kirjoitti:

    No kato, kun sen kulli vetää Saraa ja Anua kohti, mutta ei Veitolaan päin, niin tottakai kiinnostaa! Ja juuri tuossa moodissa: Veitola paha Saagim hyvä, vaikka oikeasti tuo Saagim on vähintään yhtä v-mäinen, kuin Veitolakin. Sieppi on toista maata. Häntä voisi puolustaa muutenkin, kuin kullinsa mieliksi, mutta Saagimia ei.

    Saagim on yhtä ruma kuin veitolakin, hän oli nuorena kaunis ja siksi hänelle on niin kova paikka myöntää rusinoitumistaan. Kuten olen aina sanonut, mitä kauniimpi nainen on nuorena sitä kovempi paikka ulkonäön rapistuminen on ja saagim on siitä loistava esimerkki.

    2Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Saagim on yhtä ruma kuin veitolakin, hän oli nuorena kaunis ja siksi hänelle on niin kova paikka myöntää rusinoitumistaan. Kuten olen aina sanonut, mitä kauniimpi nainen on nuorena sitä kovempi paikka ulkonäön rapistuminen on ja saagim on siitä loistava esimerkki.

    Mutta sanoa paukauttaa suoraan mitä ajattelee eikä käyttäydy kierosti oma etu ensimmäisenä mielessä. Meinas Veitola lähtee häntä koipien välissä kotiin. Ei Veitola yllä lähellekään samalle viivalle Anun kanssa.

    Äänestä

Maria Veitola nainen paikallaan

1Äänestä

Se on yks kusipää tuo Veitola...Sillonkin kun haastatteli Cheekkiä, niin teki pahaa katsoa kun hän yritti vihjailla, et onko cheekillä pieni muna kun ei käy julkisilla paikoilla suihkussa kun oli senkin asian salapoliisina penkonut ja sitten myöhemmin vielä tivasi ja vihjaili hänen olevan homo.....Mitä helvettiä tää bitch tekee. Tarkoituksena häpäistä kaikki haastateltavat?

2Äänestä
  • Veitola on tyypillinen katkera vanha haaska joka ei saa enää edes sitä surkeaa seksiä mitä nuoret naiset saavat. Veitola yritti purkaa kurpparaivoaan cheekkin, koska tietää että cheek ja muut YT-miehet eivät panisi veitolaa vaikka maksettaisi.

    Ja veitolalla ei ole mitään varaa sanoa kenenkään munan koosta tissitön kun on itse.

    3Äänestä

  • Tuossa ohjelmassa Jare Tiihonen totesi aivan tyynesti, että hän on heteromies. Tuo oli vastaus kysymykseen, että onko hän homo.
    Katkelma tuosta ohjelmasta oli jossakin katsottavana.
    Kyllä oli myötätuntoni Jare Tiihosen puolella.

    Ja toisaalta on kyllä niinkin, että itsehän nämä haastateltavat menevät hänen haastateltaviksi. Kyllä heillä luulisi olevan tietoa siitä millainen ihminen tämä Veitola on.

    3Äänestä

  • Naisasialooser11 kirjoitti:

    Veitola on tyypillinen katkera vanha haaska joka ei saa enää edes sitä surkeaa seksiä mitä nuoret naiset saavat. Veitola yritti purkaa kurpparaivoaan cheekkin, koska tietää että cheek ja muut YT-miehet eivät panisi veitolaa vaikka maksettaisi.

    Ja veitolalla ei ole mitään varaa sanoa kenenkään munan koosta tissitön kun on itse.

    Veitolalla on komee mies.. Sinä et saa edes, sitä surkeaa seksiä: DD

    1Äänestä

  • Ei ole ja mies saa aina hyvää seksiä parikymppisiltä naisilta.

    1Äänestä

  • Glmooria kirjoitti:

    Veitolalla on komee mies.. Sinä et saa edes, sitä surkeaa seksiä: DD

    Veitola on komee mies iteki..

    Äänestä

Minä inhoan Sara Kieppiä.

Äänestä

Ompa vastenmielinen akka..

Hyi!

:D

1Äänestä

Ei kait tyyli haastatella pitäs tulla yllätyksenä jos ohjelmaan osallistuu, että itseään siinä saa syyttää.

Äänestä

Veitolalla on komplekseja ulkonäkönsä ja naisellisuutensa suhteen.

2Äänestä

Kaikenlaisia rumiluksia sitä telkkariin päästetään. Rumiin naisiin ei voi luottaa panevat vaain jännämiehiä.

Äänestä

Veitola mokaa kerran kuukaudessa. Kenties MTVn omistajan vaihdoksen myötä myös työnantaja alkaa arvioida uudestaan kuinka positiivisen kuvan Veitola toiminnallaan antaa kanavasta. Itse suljin koko MTV kanavan katselluista, koska Veitola ei saanut huomautusta Facebook käyttäytymisestään. Kun asioita tutkii rikospoliisi, niin työnantajan olisi syytä ojentaa reportteriaan.

Tästä saa kuvan että MTV on mukana tässä toimintamallissa, koska uskoo sen tuovan rahaa. Katsojat ovat kuitenkin se joka päättää missä käytöksen raja kulkee.

Äänestä
  • No on sullakin ongelmat.

    1Äänestä

  • adferfgwfwgwg kirjoitti:

    No on sullakin ongelmat.

    No ei oikeastaan minulla. MTVllä on ongelma, koska se on konkurssikypsä kaupallinen kanava.

    Äänestä

eiku nää oliks se ny sieppi vois valita mihi menee???vaik ???TÖIHI.ei tartteis itkee plyyssisohvalla?julkku jos haluu ollaTYÖSTÄ pitää ny vaan kestää ku muut tekee TÖITÄÄN.haastettelijana.ok.

1Äänestä

Sara on niin tyhmä että tuuli humisee vaan päässä.Oli varmaan peilin edessä opetellu vastaukset ja kun kysymykset sitten ei ollutkaan ennalta sovittuja meni pasmat sekasin.
Ja Roopekaan ei ollut paikalla pelastamassa tytteliä ,siinä meillä someprinsessa joka ei oo ikinä tehnyt oikeita töitä jos niistä kysytään niin alkaa änkytys lehtien sivuilla kuinka hänet on nolattu.Veitola hoiti hommansa ammattitaidolla .

2Äänestä
  • Veitola on ruma katkera kurppa joka on kateellinen nuoremmalle ja kauniimmalle, ei ole ammattitaitoa nähnytkään

    Äänestä

  • Veitola tekee tabloidi journalismia. Jos haastattelisi Sauli Niinistöä, niin ei kysyisi presidentin virasta, vaan kuinka syylliseksi mies tuntee itsensä kun nai yli 30 vuotta nuoremman kummityttönsä. Sitä voi katsoa kerran, mutta ei kauan kun se alkaa lopulta ärsyttämään.

    Veitolan tapa sisällyttää kysymyksiinsä arvo arvostelua ei mielestäni kuulu asialliseen journalismiin. Ei juurikaan poikkea MV-lehden tyylistä. Meillä on tietysti sananvapaus, jolla voi aina perustella tekemisiään.

    Äänestä

  • EdesUnissa kirjoitti:

    Veitola tekee tabloidi journalismia. Jos haastattelisi Sauli Niinistöä, niin ei kysyisi presidentin virasta, vaan kuinka syylliseksi mies tuntee itsensä kun nai yli 30 vuotta nuoremman kummityttönsä. Sitä voi katsoa kerran, mutta ei kauan kun se alkaa lopulta ärsyttämään.

    Veitolan tapa sisällyttää kysymyksiinsä arvo arvostelua ei mielestäni kuulu asialliseen journalismiin. Ei juurikaan poikkea MV-lehden tyylistä. Meillä on tietysti sananvapaus, jolla voi aina perustella tekemisiään.

    No edes unissaan ei kysyisi saulilta mitään kiusallista. Haastattelu olisi pelkkää kehua ja gloriaa alusta loppuun, niinkuin esim. Sipilän luona. Tämä naikkonen tietää tasan tarkkaan, keitä kannattaa nuoleskella ja kenet joutaa polkemaan maan rakoon v....malla.

    1Äänestä

On nykypäivän ihmiset kyllä ihme nillittäjiä, että oikein haastattelija on "kiusaaja", pitäs vissiin silitellä päätä yms. ettei nyt vaan sattuisi tulemaan toiselle paha mieli vaikka itse on sinne mennyt.

Äänestä
  • Se on kuule vaan tätä nykypäivää. Tuu jo pois sieltä viime vuosisadalta..

    Äänestä

  • Aavekosesiellä kirjoitti:

    Se on kuule vaan tätä nykypäivää. Tuu jo pois sieltä viime vuosisadalta..

    No vittu tulisi jo kolmas maailmansota, saisi nillittäjät tosi syitä itkeä.

    Äänestä

Kehtaako vielä näyttää naamansa EVS:sä.... Minä ainakin odotan, että Hän pyytää ohjelman alussa julkisesti anteeksi kiusaamistaan. Ei mitään koottuja selityksiä.. kyllä toi nainen niin etoo, etten taida enää katsoa koko ohjelmaa..

Äänestä

Veitola on huonoitsetuntoinen narsisti ja kiusaaja, piste.

Äänestä
  • Niinpä, tuskin kukaan kaheleimpia feministejä lukuun ottamatta pitää Mariaa ihan terveenä. Ei hän tosin mikään umpisairaskaan ole, mutta usea vinouma kuitenkin aina vuotaa esiintymisen alta kuin vanhan akan löysä vittu tippoinensa!

    Peräkyliltä on kuitenkin keskinkertaisella ulkonäöllä sekä lahjoilla raivannut itsensä telkkariin, joten ihmekkö tuo jos hieman viiraa. Vähän kuin Afrikan ghetosta repäisty kultahampainen jalkapallotähti. Viihdettä kansalle kun nousukas keulii ja luulee olevansa jotakin.

    Äänestä

Antiikin kirjailija Petronius Arbiter kirjoitti satiirin vapautuneesta orjasta, Trimalkionista, joka oli noussut huomattavaan varakkuuteen ja piti pidot. Ruoka tarjottiin kultalautasilta, joihin oli näkyvästi stanssattu kunkin lautasen paino.

Äänestä

Onko itse "ylentänyt" itsensä joksikin hemmetin "bossladyksi"? Kutsuvatko työtoverit tuolla nimikkeellä? Tämä leidi on paremminkin bosskade.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harmaaritari kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201809022201176427_vd.shtml

Oletteko nähneet sen haastaatelun? Siinähän Veitola selvästikin yritti tehdä kohua kiusaamalla. Ihan tyypillistä feministin käytöstä, ei sallinut Saran edes olla osittain feministi vaan sitä kuulemma joko on tai ei ole ja tuomitsi täysin Saran somekäytöksen. Veitola itsehän kyllä sopivissa paikoissa aina pyrkii uhrautumaan, itsehän tosin näin akan lävitse jo silloin anu Saagim-kohun aikaan:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14738342/anu-saagim

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu