Thomanin toimituksesta vähän kysyttävää

Suomalainen00

Eli mikä tää juttu nyt on että tuovat tilaamaani pakettia ilman että ilmoittavat siitä? Tänäänkin olin töissä enkä voinut vastaanottaa sitä. Mitä kokemuksia teillä on tuosta Thomanin kotiinkuljetuksesta? Milloin yleensä he koittavat tuoda pakettia uudelleen, ilmoittavatko silloinkaan tulostaan?!

7

227

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 31H3rranj3stas

      ON TÄÄ MAAILMA MERKILLISEKS MENNY

    • kjhgvfcvgnhj

      Mielestäni se mene niin, että DHL toimittaa tavarat kotiovelle, mutta jos ketään ei tavoiteta, jätetään lähetys paikalliseen postiin, josta pitäisi tulla sitten ilmoitus.

    • arvelisinettä

      Eivät viitti dhl:n kuskit soitella, tomppa ei toimita itte perille. :)

    • Anonyymi

      Vähän vanha keskustelu. Aikaan tilasin useammankin kerran sieltä isompaa ja pienempää tavaraa. Taisivat useinmiten tulla kotiin ilmoittamatta. Joskus edullinenkin paketti tuotiin kotiin, joskus meni suoraan postiin.

      Kannattaa seurata lähetystunnuksella paketin kulkua, niin voi vähän arvella, milloin olisi tulossa. Jos voi vaikka jollekin delegoida silloin kotona päivystyksen. Jos on vaikka eläkkeellä oleva tai työtön mummi, kummi tai naapuri, joka voi auttaa.

      • Anonyymi

        AInakin Saksasta tilaamani viinalastin toimituksesta tuli hyvin tietoo. Ja osasin olla kotona.


    • Anonyymi

      Mulla tuli tänään Mandoliini tarvikkeita Thomann:sta. Yritti soittaa joskus aamupäivällä mutta en vastannut ja soitin jonkin ajan päästä takaisin. Oli Postin tyyppi. Ilmoitti että 4 (PM) mennessä toimitetaan. Tuli normaalin postin mukana ihan kotiin asti. Onko täällä aloittelevia Mandolinistejä ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      318
      2509
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      27
      1604
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1487
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      168
      1465
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      48
      987
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      263
      841
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      763
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      610
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      531
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      39
      531
    Aihe