Serena pilasi Naomi Osakan juhlat.

ErilainenPeli

Toisessa erässä Serena sai ensin varoituksen valmentajan neuvoista katsomosta. Seuraavaksi Serena löi mailansa säpäleiksi ja tuomittiin pistemenetykseen. Tästäkään ei vielä viisastunut vaan alkoi sättimään tuomaria valehtelusta ja vaati anteeksipyyntöä. Siitä tietenkin tuomitaan hävinneeksi pelin. Raivoaminen jatkui ja paikalle tuli tuomarineuvoston jäseniä joita ei Serena kuitenkaan uskonut, mutta onneksi peli kuitenkin jatkui ja Naomi voitti lopulta selkeästi 2-0 (6-2 6-4).
Tuomaria ei voi syyttää mitenkään, hän toimi täysin oikein.
Voittoseremoniat menivät sitten itkuiksi molemmilta. Harmi Naomin kannalta, sillä hän oli todella hyvä.
Häpeällisesti jenkkikatsomo vielä buuasi Naomille, vaikka tämä oli täysin syytön tähän pelleilyyn ja ansaitsi voiton selvällä paremmuudellaan.
Serena pitää itseään niin isona, että voi käyttäytyä omasta mielestään miten haluaa. Olisiko aika jo lopettaa?

15

489

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UPIVirkamies

      Räyhänekrulla petti kantti kun huomasi että on häviämässä japanilaiselle.

    • huono.häviäjä

      Tunsin myötähäpeää jenkki_yleisöä kohtaan, että mennään buuaamaan tytölle joka voitti elämänsä ottelun, saisivat hävetä.

      • Niilo2

        Juurikin tuota myötähäpeää amerikkalaisen yleisön puolesta. Naomi pelasi upeasti ja käyttäytyi arvokkaasti Serenan kiukuttelusta huolimatta. Kurjaa, että joutui pyytämään anteeksi ansaittua voittoaan.


    • hyvä.suuntaus

      Serena vaatii tasa-arvoa tennikseen, niin minäkin, laitetaan naisetkin pelaamaan viittä erää, miltäs sellanen tasa-arvo tuntuis?

      • mitä.se.urputtaa

        Siellä on jo tasa-arvo. Siksi Serenakin saa pelata naisten sarjassa.


    • hus_pois_jo

      Kammotuksella kasetti hajos. Varmaan hormonit ym. doubbi pienentää kynnystä. Onneksi tuon rämehirviön ura loppuu pian. Ei lapset näe painajaisia siitä enempää (tai aikuiset).

    • hörhelöhame

      Oli kiva katsoa noita muutamia turnauksia joissa Serena ei ollut mukana lapsen saannin johdosta. Luulikohan olevansa sievä moisessa prinsessa hamosessa, kertakaikkiaan kauhistuttava näky. Eikä ollut varautunut ollenkaan siihen, että hän ei olekkaan voittamaton. Kiitos ja onnittelut Naomille kun tiputti pulleron maanpinnalle.

    • IlonPilaaja

      Naomi on pitänyt Serenaa suurena idolinaan. Mahtaako pitää enää? Hyvin hillitsi itsensä aasialaisella tyyneydellä, vaikka itkuksi purkautuikin lopulta. Eikä ensimmäisen Grand Slamin voitto paljoa hymyillyttänyt.
      Puolen vuoden pelikielto tekisi hyvää Serenalle, oppisiko käyttäytymään soveliaammin?

    • SouWat

      USA:n tennisliitto (USTA) on rangaissut tähtipelaaja Serena Williamsia yhteensä 17 000 dollarin (nykykurssilla 14 700 euroa) sakoilla, uutistoimisto Reuters kertoo.

    • Nyt-oikastaan-vääryys

      Serena Williamsia kohdeltu rasistisesti. Nostaa oikeusjutun tuomarointia vastaan.
      https://imgur.com/a/ZCjmcBB

      Japani ei ansaitse tuota mitalia, vaan se kuuluu rasistisesti tuomaroidulle Serenalle.

    • NaomiCambell

      On ollut OK piirtää USAN presidentti vaipoissa, mutta tämä tähti olisi ehdottomasti pitänyt piirtää Naomi Campbellmaiseksi, näinkö on?
      Hän ei itse ilmeisesti ole valittanut, vaan nämä aktivisti daamit jotka meetookampanja mm on emansipoinut.

    • Niilo2

      Naomi pelasi uskomattoman pelin ja ansaitsi voittonsa. Nuoresta iästään huolimatta, Naomi osoitti uskomatonta kypsyyttä ja piti hermonsa kasassa kaikesta huolimatta.

    • Hyvästi_Serena

      Serena Williams on onneksi jättäytynyt pois Aasian turnauksista tänä vuonna. Vastaanotto kentillä olisi varmasti jäänyt mieleen. Oletan, että hän jää pois myös tammikuussa Australian avoimista sekä kaikista muistakin ensi vuoden kisoista.

      Näin itse omin silmin Eurosportin lähetyksestä, miten valmentaja antoi käsillään merkkejä Williamsille kesken pelin. Kaikki muutkin katsojat näkivät saman. Valmentaja myönsi asian, sillä hänhän olisi vaikuttanut idiootilta, jos ei olisi myöntänyt.

      Naisten tennikseen pitäisi ehdottomasti saada viisieräiset ottelut. Naisten juoksemat 10 000 metrin juoksutkin ovat 10 000 metriä pitkiä. Samoin mietsen ja naisten maraton on yhtä pitkä. Mikä ihmeen poikkeus tennis muka on? Jos otteluista ei saada pidempiä, palkkioita pitää laskea.

    • Anonyymi

      Ja tänään sitten woke aktivisti Naomi pilasi Tšekin Marketan juhlat? Tsekki pelasi upeasti, mutta kaikki puhuvat vain Osakasta ja hänen surkeasta pelistään.

      Naomin täydellistä epäonnistumista varmaan kuitenkin pehmentää uusi tosi-TV sarja, Osakan mukaan muotoiltu barbi-nukke ja rahakas diili tissilehden kansikuvaan.

      Toivottavasti leikkaa kuitenkin ne rastat pois, varmaan kaikkien aikojen epäkäytännöllisimmät hiukset voitollista tenniksen peluuta ajatellen.

    • Anonyymi

      Ei ole näkynyt Serena Williamsia tennisturnauksissa tänä vuonna. Ura taitaa olla ohi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      72
      1148
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      101
      1110
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      75
      977
    4. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      963
    5. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      22
      897
    6. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      126
      890
    7. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      131
      840
    8. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      58
      795
    9. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      27
      761
    10. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      748
    11. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      686
    12. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      46
      681
    13. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      642
    14. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      642
    15. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      627
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      48
      620
    17. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      57
      606
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      48
      604
    19. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      602
    20. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      600
    Aihe