Onko joku käynyt kokeilemassa Tandem hyppyä? millaista oli ja kannattaako se? ;)
Tandem hyppy
11
8555
Vastaukset
- Jouni
Joku vuosi sitten aktiivisesti hyppäämistä harrastaneena olen sitä mieltä ,että ehdottomasti kannattaa.
Se on huisa kokemus! : ) - Sky
Kannattaa kokeilla, ehdottomasti. Vajaa minuutti vapaapudotusta, jos neljästä kilsasta lähtee, pari sataa kilsaa tunnissa nopeus, huimaa! Sen jälkeen hyvä fiilis.
- Henna
Mietin vaan, että mahdanko uskaltaa..taitaa pelottaa hieman. Mites saisin rohkastua itteni? ottaako se hyppy paljon vatsan pohjasta? tekisi kyllä NIIN paljon mieli kokeilla..=0)
- Sky
Henna kirjoitti:
Mietin vaan, että mahdanko uskaltaa..taitaa pelottaa hieman. Mites saisin rohkastua itteni? ottaako se hyppy paljon vatsan pohjasta? tekisi kyllä NIIN paljon mieli kokeilla..=0)
Pistä silmät kiinni, ennen kuin koneesta lähdette. Ottaahan se mahasta, mut sen jälkeen hyvä fiilis. Ei tarvi mennä Lintsille.
- Goth as Fuck
Sky kirjoitti:
Pistä silmät kiinni, ennen kuin koneesta lähdette. Ottaahan se mahasta, mut sen jälkeen hyvä fiilis. Ei tarvi mennä Lintsille.
En oo ikinä hypänny laskuvarjolla, mutta varikolla puhuvat hevosmiesten puhuneen, että ei laskuvarjohyppääminen ota mahasta. Siinähän irtaudutaan lentokoneesta ja mennään saatananmoista vauhtia ilmojen halki. Vauhti ei kovin paljoa kiihdy, pikemminkin päinvastoin.
Jos hyppää vaikka navetan katolta tai uimahallista kympistä, niin se tuntuu vatsassa paljon enemmän kuin tandemhyppy. - Henna
Goth as Fuck kirjoitti:
En oo ikinä hypänny laskuvarjolla, mutta varikolla puhuvat hevosmiesten puhuneen, että ei laskuvarjohyppääminen ota mahasta. Siinähän irtaudutaan lentokoneesta ja mennään saatananmoista vauhtia ilmojen halki. Vauhti ei kovin paljoa kiihdy, pikemminkin päinvastoin.
Jos hyppää vaikka navetan katolta tai uimahallista kympistä, niin se tuntuu vatsassa paljon enemmän kuin tandemhyppy.kaikille vastaajille!!:)
- nomercy
Se on erinlaista elämää...
- kati
Missä voi tandemhyppyjä tehdä? Etelä-Suomessa Turun ja Tampereen lähellä?
- sabre
porissa heitetään joka vuosi useita tandemeita.mutta varmaan myös tampereella ja turussa on mahdollisuus tándemiin.tässä muutamia osoitteita joista selviää tarkemmin.www.satlu.fi www.tamlk.org www.tlu.fi ja ei muutakuin taivaallle!
- nomercy
www.tlu.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va406033SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1645617Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.574235"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213670Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot182159