Terveystalo Kemi mitä tuolla maksais vitamiinien ja hivenaineiden mittaus
tietääkö joku Terveystalon palvelut maksaa
vitahivenmittaus
15538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Käväise kysymässä tai kysy sivujen kautta. Tulee oikeaa tietoa.
niin mut niillä eitaija olla sähgöpostia
yleislääkärikäynti 57 e, res.uusiminen 29 e. Halpaa ?
Omasta päästä poimittu nuo hinnat. Ei kukaan lääkäri noin halvalla tee työtä. Eihän siitä kulujen ja verojen jälkeen jäisi yhtään mitään itselle.
Lääkäriltä menee yhteen käyntiin korkeintaan 15 minuuttiia. Kerro tuo 57 neljällä niin tuntihinnaksi tulee 228 ! Siittä puolet lääkärille ja puolet firmalle. Mutta eihän tuokaan tunnu olevan tarpeeksi.
Ja+se+lääkäri+työskentelee+yksin+ilman+hoitajia,+tiloja,+kuluja,+ja+ottaa+vastaan+potilaita+100+%+työajasta?+Et+näemmä+ymmärrä+työelämästä+mitään.+Mene+töihin+joskus+kokeilemaan.
Ei ole. Laskusta poimittuja.
Tyosta kun selailet, sivu 6 eteen päin. https://www.terveystalo.com/Global/tth/hinnasto/Terveystalo Työterveyspalvelut hinnasto 1.3.2018.pdf
Kaikki hinnat läytyy ja jos ei löydy, nii sitten eivät sitä tee?
Pitää näköjään "maalata" koko linkki? https://www.terveystalo.com/fi/Tyoterveys/Tyoterveyssopimus/Hinnasto/Hinnasto-2018/
Ehkäpä tuo kautta löytyy?
Työterveyspotilaille on eri hinnastot kuin mitä yksityiset maksavat, neuvoteltuja paljousalennuksia. Tuollainen 57 ei ihan riitä kun yksityinen menee lääkäriin.
Julkisella kun käy hoidossa, syntyy helposti käsitys, että hoitokustannukset ovat kovin huokeita. Mutta kyllä on arvokasta, veronmaksaja maksaa erotuksen. Jotkut purnaavat esim sairaalan vuorokausimaksun hintaa, vaikka he oikeasti maksavat vain pienen osan todellisista kustannuksista.
Näin se on mutta koulujakäymätön vasemmistokemiläinen, valtuutettuja myöten, ei tätä ymmärrä vaan luulevat rahaa tulevan taikaseinistä.
Jos sinulla on kahtia jakautunut persoona niin psykiatri laskuttaa molemmista erikseen.
Sinulla ei taida olla varaa yhteenkään psykiatriin.
Käynnin hinta on eri kuin yleislääkärillä.
Ja monet saavat tämänkin huippupalvelun maksutta taikka pienellä poli/sairaala taksalla. Ymmärtävätkö he sen arvon.
Vittuilua tupakanpoltosta kuulee kotonakin. Sitä varten ei kannata lähteä erikoislääkäriltä kuuntelemaan.
Vain viisaat tarvihtevat erikoislääkäriä, niinku Elmerikin..oli se vaan viisas sittenkin kuntosiaan tarvihti sen erikoislääkärin.