saatavilla, niin mitä teette?
Mä nähtävästi hakeudun erilaisille ihmissuhdepalstoille joko lukemaan ihmissuhteisiin liittyviä kysymys-vastaus -juttuja tai vastailemaan itse.
Jos teillä on läheisyydenkaipuu eikä ketään siinä
11
257
Vastaukset
Tyydyn musiikkiin.
Se rauhoittaa. :P- enolesurullinen
Halaan lastani ja se tuntuu riittävän.
Puhekaveri on hyvä olla aikuisellekin ja on suositeltavaa, näin tutkimukset osoittaa.
En minä pysy lapsien tahdissa kun leikkii pihassa joten joudun liikkumaan oman tahtiin ihan pitääkseni kuntoa yllä.
Mies pysyy vielä. Mutta kyllä hänkin ihan hiestä märkänä ja pitää huili taukoja väkisin.
- Ananias.Palstamäki
Miehenä on silleen helppo olla, kun ei ole erityistä läheisyydenkaipuuta.
Panetuksen voi hoitaa irtoseksillä. Jos kova halipula iskee, eikä mies ole lähellä/ tavoitettavissa, tyydyn vaihtoehtoihin. Teen oloni mukavaksi, keitän teetä, laitan musaa soimaan, palstailen, luen netti-iltikset, käyn läpi s-postit, jne. Pidän itseni kiireisenä, yritän olla ajattelematta koko asiaa.
Justiin tein dippikastikkeen maustumaan, sipsin kans... ....syöminen on patenttiratkaisu :D
Mä en jotenkii osaa enää nauttia syömisestäkää. Joskus sitä haaveilee herkuista, kun on vaikka nälkä tai vaikka kova janokii ku o jollai retkellä, eikä oo tullu vettä mukaan, mut sit ku sitä on jotai vetäny, ni ei se nii hienoo ollukkaa.
.. PandoranLippaan, SydämenSivistyksen Ja muiren Erinäisten KommerVenkkien Avulla.. ;P
- mies--
Soitan sitten yhdelle naiselle ja pyydän nukkumaan viereeni jos alkaa halattamaan.
- ahdistaa
Juon sen verran alkoholia että pystyn ajattelemaan kaikki ikävät ja surut läpi. Teen ajatuksista vielä paljon toivottomampia kuin mitä elämä oikeasti on ja jos kestän ne humalassa niin luultavasti kestän myös oikean elämän selvinpäin. Haen vertaistukea, lähinnä musiikista. Kerjään sääliä itseltäni ja myös saan sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098