Hyvä luento lääkkeistä, ravinnosta ym.
Vitalisti uskoo, että ihmiskeholla on sisäinen elinvoima(sielu) ja Jumalan antama älykkyys parantaa itseään, jos sitä kohdellaan ja ravitaan oikein(esim. luontaishoito yrteillä ja vitamiinit)
Atomisti kieltää hengellisen elämän ja uskoo että keho voidaan jakaa yhä pienempiin osiin, mitä voidaan hoitaa tai korvata.
Jos on kuumetta, atomisti ajattelee, että kehossa on jotakin vikaa ja antaa aspiriinin, että kuume alenisi.
Vitalisti ajattelee, että keho tietää mitä tekee, virukset ja bakteerit tuhoutuvat korkeassa lämmössä.
Luontaishoidot olivat suosittuja 1800-luvun lopulle, kunnes muuan John.D.Rockefeller ajatteli, että kemiallisesta lääketeollisuudesta täytyy tehdä kilpailija luontaishoidoille, koska näki, mitkä rikastumismahdollisuudet kemiallinen lääketeollisuus tarjoaa. Siitä sai alkunsa nykyajan lääketeollisuus, missä sairauksia hoidetaan kemiallisesti myrkyillä. Rockefeller omisti mm.sanomalehtiä, missä mustamaalattiin luontaishoitoja.
Esim. kemoterapia tappaa ensin syövän ja sitten ihmisen(näin videolla väitetään). On todistetusti eräitä yrttejä, mitkä ovat osoittautuneet tehokkaiksi syövän hoidossa(näitä myös mainitaan videolla) ja ainakin osa on parantunut.
http://www.vhh-terveysravinto.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=41&t=3370
http://www.aitoterveys.fi/Vaietut-parannuskeinot.php
lääketieteen salaliitto
4
149
Vastaukset
- karu.totuus
https://www.youtube.com/watch?v=EKwMrsPSNww
Ja tässä tuo luento. - surullinen_tapaus
Koko valtio on yksi iso salaliitto, jossa eliitti on manipuloivia psykopaatteja, jotka ovat tehneet muista orjiaan.
- Ruokaonlääke
Jos samanlaisia paukkuja olisi pistetty luontaishoitojen ja immuniteetin tutkimiseen kuin kemiaaan voisi näkymät olla paremmat sekä terveyden että ympäristön kannalta. Onhan ne onnistumiset nyt hakuammuntaa ja jokaisen hataran harrastuneisuuden varassa. Ja vielä bisnesväki häärää ei täyskielto ei ihmetytä.
Onhan noita, monia kasveja, jotka on äärimmäisen myrkyllisiä, mutta arvokkaita lääkekasveina.
Eli tuollainen vastakkainasettelu on tyystin typerää. Ei ole olemassa "ystävällistä luomuhoitoa" vaihtoehdoksi "kovalle koululääketieteelle".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918